29.10.2019

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte prof. Inese Vaidere izsludina konkursu vidusskolēniem - 100 vēstures mirkļi novadā – vietas un cilvēki, kura mērķis ir apzināt un apkopot stāstus, kas atklātu skolēnu dzimto vietu vēl neuzrakstīto vēsturi. Konkursa uzvarētāji dosies izzinošā ceļojumā uz Briseli pie Eiropas Parlamenta deputātes Prof. Ineses Vaideres.

Konkursā, kas tiek rīkots jau trešo reizi, skolēni tiek aicināti, meklēt, izzināt un apkopot stāstus par savas dzimtās vietas - mājas, ielas, pilsētas vai novada – vēsturi.

Apkopojot informāciju, skolēni ir aicināti pievērst uzmanību sadzīvei un īpatnībām, kas raksturotu cilvēku dzīvi konkrētajā laika periodā. Konkursam iesniedzamo darbus formāts var būt eseja, video filma, prezentācija vai foto galerija. Ar detalizētu konkursa nolikumu iespējams iepazīties šeit.

Prof. Inese Vaidere, Eiropas Parlamenta deputāte: “Ņemot vērā skolēnu lielo atsaucību iepriekš, nolēmu izsludināt konkursu arī šogad. Konkursa darbi atspoguļo ne tikai jaunus vēstures faktus, bet arī skolēnu patieso interesi par savu vecvecāku, radinieku un skolotāju pagātni. Konkursa ietvaros ir radīti vairāk nekā 120 unikāli pētījumi – īsfilmas, intervijas, esejas. Šie darbi ir oriģināls materiāls katra Latvijas novada muzejā.”

Dalība konkursā var kalpot par skolu projektu nedēļas galveno aktivitāti, turklāt labi izstrādāti darbi bagātinās vietējo skolu, pilsētu muzeju un novadpētniecības centru materiālu un eksponātu sarakstu.

Konkursa darbus var iesūtīt līdz 2020. gada 10. janvārim, sūtot tos uz e-pastu: [email protected]

Savukārt līdz 2020. gada 3. februārim īpaši veidota žūrija noteiks 10 labākos darbus un to autorus aicinās uz fināla pasākumu Rīgā. Finālistu saraksts tiks publicēts EP deputātes Ineses Vaideres mājaslapā.

Papildu informācija
Beate Barkāne
projekta koordinatore
Mob. tel.:+371 26073167
e-pasts: [email protected]