fbpx

18.01.2019

Informācija medijiem 18. janvārī

Šodien, 18. janvārī Rīgas Latviešu biedrības Līgo zālē notika Eiropas Parlamenta deputātes Prof. Ineses Vaideres grāmatas “Misija Latvijai” atvēršanas svētki. Pasākumu vadīja Gundars Āboliņš un tajā piedalījās arī citi sabiedrībā pazīstami cilvēki un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Kas ir Jelgavas nomales „sīkais inspektors” un cik varžu mīt piemājas dīķi? Kā aizvest uz Parlamentu latviešu Dziesmu svētkus un populārāko Latvijas simtgades filmu “Homo Novus” un ar kādu latviešu tautasdziesmu modināt viesnīcnieku Briselē – grāmata atklāj lasītājiem personības ceļu līdz darbam Eiropas Parlamentā.

Eiropas Parlamenta deputāte Prof. Inese Vaidere: “Eiropas Parlamenta deputāta darbā tev pašam pieder tikai savas dzīves druskas. Mans darba režīms līdzinās sprintam jau trīs sasaukumu garumā, bet, pateicoties čaklajiem un atsaucīgajiem cilvēkiem visā Latvijā, allaž no jauna ieraugu, kāpēc esmu straujajā ritumā un ka darbs nebūt nav veltīgs. To citādi kā par misiju saukt es nespēju.”

Par to, kā izdevies uzrakstīt disertāciju, kura kalpojusi par pamatu Latvijas reģionālās politikas izveidei, kā pateicoties Ineses Vaideres iniciatīvai un neatlaidībai izdevās panākt, ka 23. augusts kļūst par Eiropas staļinisma un nacisma upuru atceres dienu, kā deputāte izcīnīja 17.7 milj. lielu finansējumu Latvijai 2017. gada plūdu seku novēršanai – lasiet grāmatā “Misija Latvijai”, kura tiks nodota izplatīšanai Latvijas bibliotēku tīklā.

Nedēļu pēc grāmatas prezentācijas, pirmizrādi piedzīvoja arī filma ar tādu pašu nosaukumu, kas stāsta par Ineses Vaideres dzīvi un darbu. Filmu skatieties ŠEIT.

Eiropas Parlamenta deputātes Prof. Ineses Vaideres birojs
Zigfrīda Annas Meierovica bulvāris 12-3, Rīga,
Tālr.: +371 67205472