fbpx

23.11.2018

HomoNovus_filmas_prezentācija_Briselē_001

22. novembrī Eiropas Parlamentā (EP), Briselē, pēc EP deputātes Ineses Vaideres iniciatīvas tika demonstrēta režisores Annas Vidulejas filma Homo Novus, uz kuru ieradās vairāk nekā 300 skatītāju.

Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere: “Esmu gandarīta par kupli apmeklēto pasākumu Eiropas Parlamentā. Filma Homo Novus mani ļoti uzrunā, jo filmas darbība notiek laikā, kad Latvija bija nesen dibināta. Tolaik Latvija divdesmit gados bija paspējusi izdarīt to, ko reti kura nācija spēja. Mēs bijām viena no attīstītākajām tā laika Eiropas valstīm. Esmu laimīga par to, ka es varu parādīt, ka Latvija, ar diviem miljoniem iedzīvotāju, ir kultūras lielvalsts.”

Uz filmas Homo Novus demonstrēšanu Eiropas Parlamentā bija ieradušies aktieri Gundars Āboliņš, Imants Strads un Kaspars Zvīgulis, kā arī producents Jānis Kalējs, kuri klātesošos iepazīstināja ar filmas tapšanas procesu.

Aktieris Gundars Āboliņš: “Tik daudz skatītājus Briselē es vēl nebiju piedzīvojis.
Man ir prieks, ka mums ir ar ko sevi prezentēt starptautiskā līmenī, un šī filma ir
tiešām tā vērta.”

Pēc Anšlava Eglīša romāna Homo Novus motīviem veidotā filma ar smaidu skatās uz kaislībām 30. gadu beigu Rīgas mākslinieku dzīvē. Filmas Homo Novus pirmizrāde Latvijā notika 2018. gada 16. septembrī.

Pēc EP deputātes Ineses Vaideres iniciatīvas Eiropas Parlamentā ir demonstrētas tādas filmas kā Sapņu komanda 1935, Padomju stāsts, Segvārds Vientulis un tagad arī Homo Novus.

Informāciju sagatavoja
Prof. Ineses Vaideres birojs
E-pasts: [email protected]
Telefons: 26073167