fbpx

12.04.2018

100 mirkli foto_konkurss_-17

Eiropas Parlamenta (EP) deputātes Prof. Ineses Vaideres rīkotā vidusskolēnu konkursa “100 vēstures mirkļi novadā – vietas un cilvēki” noslēguma pasākums pulcēja skolēnus no 37 dažādām Latvijas skolām.

Eiropas Parlamenta deputāte Prof. Inese Vaidere: “Aktivitāte no dalībniekiem bija necerēti liela. Darbi bija ļoti personīgi, kas tos padarīja ārkārtīgi baudāmus. Tā “lielā” Latvijas vēsture jau it kā ir uzrakstīta, bet tie mazie stāsti par katru ielu, novadu, cilvēkiem – tie var aiziet nebūtībā kopā ar vēstures lieciniekiem. Šo notikumu dokumentācija ir svarīga, jo tā ir noderīga ne tikai pašiem jauniešiem, lai apzinātu savas saknes un dzimto pusi, bet arī skolām un novadpētniecības muzejiem.”

Simtgadei veltītā konkursa darbi stāsta par vēstures liecībām, ko atraduši, dokumentējuši un aprakstījuši paši vidusskolēni. No piecdesmit iesūtītajiem darbiem tika noteikti desmit finālisti, no kuriem pieci atzīti par konkursa laureātiem - Rojas vidusskolas 12. klases skolnieces Estere Sīpliņa, Adriana Zembaha, Dārta Valdemāre, Una Dravniece ar darbu “Selgas iela toreiz un tagad”, E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 12. klases skolnieks Dainis Rižkins ar darbu “A. Kaktiņa dzīve un Ā.Āboliņas atmiņu stāsts”, Madonas valsts ģimnāzijas skolniece Katrīna Lukaševica ar darbu „Iegrimstot atmiņās”, Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolniece Marta Šmite ar darbu “Atmiņas par Ķegumu” un Daugavpils Saskaņas pamatskolas skolnieces ar darbu “Aizmirstais varonis pazudušajā fotogrāfijā”.

Viens no laureātiem - Dainis Rižkins no E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas dalās sajūsmā pēc kļūšanas par vienu no konkursa laureātiem: “Es negaidīju, ka uzvarēšu, jo bija iesūtīti tik daudz brīnišķīgu darbu. Man bija svarīgi pastāstīt par Alfrēdu Kaktiņu, kurš savā dzīvē nebija saņēmis nekādu atzinību, lai gan bija izdzīvojis Brīvības cīņas, abus pasaules karus un izsūtīšanu uz Sibīriju.”

Visi dalībnieki saņēma balvas no Ineses Vaideres, bet labāko darbu autori drīzumā dosies apmaksātā braucienā uz Eiropas Parlamentu Briselē, lai iepazītos tuvāk ar tā darbu. Kopumā konkursā piedalījās 37 dažādas skolas - Jelgavas 4. vidusskola , Rīgas 84. vidusskola, Ludzas novada vakara vidusskola, E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija, Viļānu vidusskolas, Ventspils 2. vidusskola, Madonas valsts ģimnāzija, Ogres tehnikums, Zilupes vidusskola, Tukuma Raiņa ģimnāzija, Skaistkalnes vidusskola, Andreja Upīša Skrīveru vidusskola, Talsu valsts ģimnāzija, Gulbīša vidusskola, Pilsrundāles vidusskola, Jelgavas Spīdolas ģimnāzija, Dobeles Valsts ģimnāzija, Daugavpils Saskaņas pamatskola, Krimuldas vidusskola, Kandavas Lauksaimniecības tehnikums, Vārkavas vidusskola, Ciblas vidusskola, Rojas vidusskola, Zasas vidusskola, Aknīstes vidusskola, Brocēnu vidusskola, Jelgavas Valsts ģimnāzija, Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskola, Purmsātu speciālā internātpamatskola, Jaunpiebalgas vidusskola un Alsungas vidusskola. Konkursa darbi stāsta par vēstures liecībām, ko atraduši, dokumentējuši un aprakstījuši paši vidusskolēni.

Fotogaleriju no pasākuma var redzēt šeit.

Šajā video ir iespējams aplūkot nelielu pasākuma atskatu un dzirdēt dažu no uzvarētāju komentāriem pēc pasākuma:

Šajā video ir iespējams aplūkot visu darbu tēmas un atziņas no tām: