fbpx

08.03.2018

100 vēstures mirkļi novadā – vietas un cilvēki_17.01

Latvijas valsts simtgades svinību ietvaros, Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere rīko konkursu Latvijas skolu 10. – 12. klašu skolēniem „100 vēstures mirkļi novadā – vietas un cilvēki”. Konkurss, kas tika izsludināts 2017. gada 18. novembrī - tuvojas noslēgumam.

Esi radošs un pastāsti mums vēl nezināmo, ko slēpj Latvijas novadi, un brauc uz Briseli pie Eiropas Parlamenta deputātes Ineses Vaideres!

KONKURSA NOLIKUMS
Kā pirms 50, 60 un vairāk gadiem izskatījās piejūras zvejniekciemi un kā viensētas zilo ezeru zemē - Latgalē? Ko latvieši ēda dažādos godos, piemēram, kāzās un kristībās? Kādu apģērbu izvēlējās ikdienā un kādu svētku reizēs? Vai Tev ir nojausma kā pirms 50 vai 100 gadiem izskatījās Tava iela un Tava dzimtā vieta, kādi cilvēki tur dzīvoja, un kādas bija viņu ikdienas paražas? Noskaidro un radošā veidā pastāsti to mums!

MĒRĶIS UN VEICAMAIS UZDEVUMS
Uzzināt, apkopot un radošā veidā pasniegt stāstus par savu dzimto vietu – tuvāko apkārtni un līdzcilvēkiem. Uzklausot vecākus, vecvecākus, radiniekus, kaimiņus un jebkuru, kas var palīdzēt ar informācijas iegūšanu, uzzini un apkopo stāstus par savas dzimtās vietas: mājas, ielas, pilsētas un līdzcilvēku vēsturi, nekautrējoties ietvert arī dažnedažādākos sadzīves elementus un īpatnības, kas raksturo parasto cilvēku dzīvi konkrētajā laika periodā. Ļaujam vaļu radošumam – formāts, kādā apkoposi iegūto informāciju, var būt dažāds - apraksts, video filmiņa, prezentācija, plakāts vai arī kas cits.

Kopā sagaidot Latvijas simtgadi, vēlamies, lai mums visiem plašāk kļūtu zināmi stāsti par Latvijas novadu vēsturi un cilvēku dzīvi, kas ne vienmēr atspoguļojas valsts oficiālajā vēsturē, bet nenoliedzami ir neatņemama tās sastāvdaļa.

DALĪBNIEKI
Vispārizglītojošo un speciālo izglītības iestāžu 10. – 12. klašu skolēni, individuāli vai grupās līdz trīs cilvēkiem. Piedalīšanās konkursā var kalpot par skolu projektu nedēļu galveno aktivitāti, turklāt labi izstrādāti darbi bagātinās vietējo skolu, pilsētu muzeju un novadpētniecības centru materiālu un eksponātu sarakstu.

ĪSTENOŠANAS LAIKS
No 2017. gada 18. novembra līdz 2018. gada 18. martam

DARBU IESNIEGŠANA
Līdz 2018. gada 18. martam uz e-pastu ([email protected]) jānosūta gatavs projekts. Iesniedzot darbu, aicinām norādīt savu kontaktinformāciju (vārdu, uzvārdu, tālr.nr.), pārstāvēto izglītības iestādi un skolotāju.

REZULTĀTU PAZIŅOŠANA
Līdz 2018. gada 26. martam žūrija izvēlēsies vismaz 10 labākos darbus un to autorus aprīļa sākumā aicinās uz fināla pasākumu Rīgā. Finālistu saraksts tiks publicēts EP deputātes Ineses Vaideres mājaslapā http://www.inese-vaidere.lv/ sadaļā Aktualitātes.

BALVU FONDS
Konkursa uzvarētāji dosies ceļojumā uz Briseli pie Eiropas Parlamenta deputātes Ineses Vaideres un saņems citas vērtīgas balvas.

ORGANIZATORI
Eiropas Parlamenta deputātes Ineses Vaideres birojs. Saziņai - [email protected]