fbpx

01.11.2017

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere (V) uzskata, ja Katalonija atdalītos no Spānijas, tad tas vājinātu visu Eiropu un viņa cer, ka Eiropa nesadalīsies mazākās un vājākās valstiņās, jo tas būtu slikti visiem iesaistītajiem.

Intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” politiķe norādīja, ka visa ES uzskata, ka Katalonijas un Spānijas gadījumam vispār nevajadzētu būt, jo Katalonija nav Spānijas okupēta un tā ir demokrātiskas valsts daļa, turklāt Katalonijā ir ne mazums spēcīgas kustības, kas atbalsta reģiona palikšanu Spānijas sastāvā.

Kā ziņots iepriekš, Katalonijas reģionālais parlaments piektdien nobalsoja par neatkarības pasludināšanu no Spānijas.

Lai atgrieztu ierasto stāvokli valstī, Spānijas premjers Marjano Rahojs piektdien atlaida Katalonijas valdību un parlamentu, norādot uz jaunu vēlēšanu datumu – 21.decembri.

„Katalāņu separātistiem vajadzētu padomāt divreiz, pirms viņi noraida vēlēšanas, jo tās tiks sarīkotas atbilstoši likumam. Līdz ar to rezultāti pēc tam būs jārespektē”, norādīja Dastiss.

Tāpat iepriekš ziņots, ka, lai gan saskaņā ar rezultātiem 90% no vairāk nekā diviem miljoniem kataloniešu nobalsojuši par neatkarību, Spānijas Konstitucionālā tiesa oficiāli atzinusi Katalonijas neatkarības referendumu par pretlikumīgu.

Līdz šim neviena Eiropas valsts nav apliecinājusi gatavību atzīt neatkarīgu Kataloniju. Arī Latvijas valdības nostāja – tas ir Spānijas iekšējs jautājums, kas jārisina saskaņā ar Spānijas likumiem un Konstitūciju.

Vaidere: Ja Katalonija atdalītos no Spānijas, tas vājinātu visu Eiropu