09.11.2017

Jau labu laiku esmu uzsvērusi, ka Krievijas meli un dezinformācija diskreditē Eiropu, arī mūsu pilsoņu acīs. Lai arī kopš Krimas aneksijas rietumvalstis ir pastiprināti sākušas uzskatīt Krievijas ietekmi uz Eiropu par bīstamu, tomēr ir nepieciešama aktīvāka rīcība, lai pārtrauktu Krievijas agresiju, it īpaši - informācijas karu pret ES.

Līdz šim atbildes reakcija no ES augstās pārstāves ārlietās F. Mogerīnī ir bijusi visnotaļ vāja. Augstā pārstāve nekad nav skaidri atzinusi, ka Krievija ir agresors.


Tādēļ “Prāgas deklarācijā” aicinām F. Mogerīnī beigt izvairīties un Krieviju nosaukt par galveno naidīgās informācijas avotu, uzsverot, ka šai agresijai ir jābeidzas. Aicinām EK veikt arī praktiskus soļus, lai stiprinātu Eiropas aizsardzību pret Kremļa propagandu, piemēram, stiprinot Austrumu stratēģiskās komunikācijas operatīvo grupu (STRATCOM), kuras galvenais uzdevums ir kontrolēt un atspēkot Krievijas valdības un tās kontrolēto mediju kanālu dezinformācijas aktivitātes. Gandarījums, ka jau tagad EP Budžeta komitejā man izdevās panākt 1,1milj eiro papildus finansējumu STRATCOM.


Starp pārējiem deklarācijas parakstītājiem ir respektabli akadēmiķi, pētnieki, politiķi, ministri, žurnālisti no Eiropas un ASV.

Ar parakstītās deklarācijas tekstu var iepazīties šeit:

Prague Declaration on seven urgent steps proposed by Western security experts