24.11.2017

Biedrība “Latvijas Ekonomikas Attīstības Forums” (LEAF) šodien pasniedza savu ikgadējo balvu un izteica atzinību labākajiem konkursā iesniegto zinātnisko darbu ekonomikā autoriem.

Konkursā šogad piedalījās piecu augstskolu: Latvijas Universitātes, RISEBA, Vidzemes un Ventspils Augstskolas, kā arī Rīgas Ekonomikas augstskolas studenti, iesniedzot konkursam savus izstrādātos bakalaura vai maģistra darbus.

Galvenais konkursa nosacījums – iesniegtajiem darbiem jābūt oriģināliem, analītiskiem, pētnieciskiem, vienlaikus tiem jābūt arī provokatīviem. Īpaši tiek novērtēti darbi, kuros ekonomiski tiek pamatotas inovatīvas un vērtīgas, bet sabiedrībā vēl ne tik populāras un zināmas idejas.

Konkursa noslēguma pasākumu atklāja Eiropas Parlamenta deputāte, LEAF Prezidente Inese Vaidere.

„LEAF Balva 2017’’ pasniegšanas ceremonijā ikgadējo lekciju, kuru tradicionāli vada kāds sabiedrībā atzīts eksperts, šoreiz lasīja Baltijas jūras valstu telpiskās plānošanas iniciatīvas VASAB sekretariāta vadītājs Tālis Linkaits par tēmu “Latvijas sasniedzamības izaicinājumiem un risinājumiem”.

Pasākuma otrajā daļā Latvijas Ekonomikas Attīstības Foruma prezidente Inese Vaidere un Biedrības valdes priekšsēdētājs Tālis Linkaits pasniedza balvas šī gada uzvarētājiem.

Konkursā 1. vietu ieguva:

Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes students Edgars Dūms par bakalaura darbu “Aprites ekonomika - tās principi un iespējas

  1. vieta RISEBA (Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola) studentei Baibai Rokjānei par maģistra darbu “Noteicošie faktori patērētājiem bankas izvēlē Latvijā”
  1. vieta Vidzemes Augstskolas Sabiedrības zinātņu fakultātes studentei Madarai Skrindai par bakalaura darbu “Marka Rotko mākslas centra nozīme Daugavpils tūrisma tēla veicināšanā un tūristu piesaistē.

Atzinība izteikta: 

Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes studentei Lienei Linmeijerei par maģistra darbu “Pārrobežu iepirkšanās Latvijas un Igaunijas pierobežā”;

Vidzemes augstskolas Sabiedrības zinātņu fakultātes studentei Laurai Mārtinsonei par bakalaura darbu “Augļu un ogu vīna tūrisms Latvijā”;

Ventspils Augstskolas profesionālās studiju programmas “Uzņēmējdarbības vadība” studentei Aritai Šreiberei par maģistra darbu “Uzņēmumu vadītāju motivācija mācīties”.

LEAF kopā ar konkursa partneri Augstākās Izglītības padomi, ir piešķīris īpašu atzinību, kuru pasniegt bija ieradusies AIP priekšsēdētāja vietniece Baiba Rivža. Pateicība tika pasniegta Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes Eiropas Studiju programmas studentei Ilzei Sīlei par maģistra darbu “Augstskolas un industrijas sadarbība studentu inovāciju veicināšanai: Latvijas Universitātes gadījuma izpēte”, kā arī Vidzemes augstskolas Sabiedrības zinātņu fakultātes studentam Armandam Jēgeram par bakalaura darbu “Jauktās realitātes izmantošana tūrisma produktu veidošanā”.