fbpx

12.10.2017

Eiropas Parlamenta deputāte Ineses Vaidere ik gadu rīko vairākus braucienus uz Eiropas Savienības galvaspilsētu Briseli, lai dažādu profesiju cilvēkus no Latvijas pilsētām un novadiem iepazīstinātu ar to kā strādā Eiropas Parlaments. Šonedēļ uz Briseli devās šī gada noslēdzošā, 22 cilvēku liela grupa, kurā bija pārstāvēti nevalstisko organizāciju pārstāvji un dažādu konkursu uzvarētāji.

Uz Briseli devās arī Latvijas Kara muzeja darbinieki, pašvaldību darbinieki un žurnālisti, kas lielā mērā saskaras ar Eiropas Savienības jautājumiem ikdienā. Šis ceļojums viņiem uzlaboja izpratni par ES institūciju, īpaši Eiropas Parlamenta, darbu un specifiku.

Inese Vaidere, Eiropas Parlamenta deputāte: “Esmu patiesi priecīga, ka mums izdevies lielisks brauciens un cilvēkiem bija iespēja iepazīt Eiropas Savienības galvaspilsētu, savām acīm redzēt Eiropas Parlamenta ēku, tikties ar dažādiem cilvēkiem un iepazīties ar to, kā tad īsti darbojas ES kopējā struktūra. Neapšaubāmi daudz arī runājām par to, pie kādiem jautājumiem strādā Latvijas pārstāvji. Savukārt, man bija iespēja pārliecināties, ka cilvēki Latvijā ir gana zinoši gan par mūsu, proti, Latvijas deputātu, gan Eiropas Parlamenta darbu kopumā. Manuprāt, tā pieredze un kontakti, ko, viesojoties Briselē, ieguva cilvēki, viņiem lieti noderēs nākotnē, iegūstot nepieciešamo informāciju vai veidojot kopīgus projektus. Ir patiesi vērtīgi dzirdēt dažādu profesiju cilvēku viedokļus – tas iedvesmo un vienlaicīgi sniedz papildus izpratni par jomām, uz ko nepieciešams fokusēties turpmāk."

Vizītes laikā grupas dalībniekiem bija iespēja apmeklēt Eiropas Parlamentu un tikties ar Eiropas Parlamenta deputāti Inesei Vaideri. Tāpat, viņiem bija iespēja apskatīt ES galvaspilsētu Briseli un izbaudīt tās šarmu.