fbpx

10.10.2017

Inese Vaidere, Eiropas Parlamenta deputāte: "Šķiet, beidzot ledus izglītības sistēmas latviskošanā ir sakustējies. Un ir jau arī pats pēdējais laiks – Latvija, ES dalībvalsts, ir unikāla, jo turpina finansēt izglītību "trešās valsts", šajā gadījumā Krievijas, valodā.

Viennozīmīgi - mācības vienā valodā ir nepieciešamas, lai likvidētu sabiedrības sašķeltību, ļaujot krievu bērniem un jauniešiem pilnvērtīgi iekļauties Latvijas sabiedrībā, kultūrā. Pāreja uz izglītību tikai valsts valodā ļautu veidot arī vienotu informatīvo telpu. Cittautiešiem, kas vēlētos saglabāt saikni ar savu etnisko piederību, valsts, protams, var piedāvāt virkni fakultatīvu nodarbību.

Māra Kučinska apgalvojums, ka šādas “sasteigtas” reformas varētu sabiedrībā radīt spriedzi, ir mazākais, dīvaini, jo pagājis jau vairāk nekā ceturtdaļgadsimts kopš neatkarības atjaunošanas un reforma bija jāsāk jau deviņdesmitajos.

Savukārt no prezidenta Vējoņa beidzot, pēc viņa diviem neveiksmīgajiem mēģinājumiem, ceru sagaidīt īstu sabiedrības saliedēšanas ierosinājumu. Prezidenta aicinājums visai Latvijas tautai atbalstīt un veicināt pāreju uz mācībām valsts valodā, likvidējot sabiedrības sašķeltību, būtu valstsvīra cienīgs un situācijai piemērots solis."

skolulatvisk

LA.lv veidota aptauja (http://www.la.lv/prasa-skolu-latviskosanu/)