fbpx

29.09.2017

Eiropas Parlamenta deputāte Ineses Vaidere ik gadu rīko vairākus braucienus uz Eiropas Savienības galvaspilsētu Briseli, lai dažādu profesiju cilvēkus no Latvijas pilsētām un novadiem iepazīstinātu ar to kā strādā Eiropas Parlaments. Šonedēļ uz Briseli devās jau ceturtā, 22 cilvēku liela grupa, kurā bija pārstāvēti Junior Achievement Latvija konkursa “Gada labākais ekonomikā 2017” uzvarētāji – skolu direktori. 

Junior Achievement Latvija 2017. gada konkursā “Gada labākais ekonomikā” sumināja skolēnus, kas ne tikai sasnieguši izcilus rezultātus ekonomiskās izglītības teorijā, bet arī veiksmīgi un radoši pielietojuši šīs zināšanas biznesa praksē un bijuši sociāli atbildīgi, darbojoties “JA Latvija” programmās triju gadu garumā. Lai jaunieši spētu sasniegt lieliskus rezultātus, nereti nepieciešams pedagogu un skolas vadības atbalsts. Tieši tāpēc šajā nedēļā pie Eiropas Parlamenta deputātes devās konkursa “Gada labākais ekonomikā 2017” uzvarētāju skolu direktori: Agris Ruperts no Liepājas Valsts tehnikuma, Inese Bandeniece no Jelgavas Valsts ģimnāzijas, direktores vietniece izglītības jomā Solita Medene no Madonas Valsts ģimnāzijas, Ilze Vilkārse  un direktores vietniece Dzintra Aploka no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, Agra Zaķe no Iecavas vidusskolas un Raimonds Žabovs no Bauskas Valsts ģimnāzijas.

Uz Briseli devās arī starptautiski godalgoti Latvijas StartUp uzņēmumi, žurnālisti, projektu vadītāji un pašvaldību darbinieki, kas lielā mērā saskaras ar Eiropas Savienības jautājumiem ikdienā. Šis ceļojums viņiem uzlaboja izpratni par ES institūciju, īpaši Eiropas Parlamenta, darbu un specifiku.

Inese Vaidere, Eiropas Parlamenta deputāte: “Esmu patiesi gandarīta, ka mums izdevies lielisks brauciens un cilvēkiem bija iespēja iepazīt Eiropas Savienības galvaspilsētu, savām acīm redzēt Eiropas Parlamenta ēku, tikties ar dažādiem cilvēkiem un iepazīties ar to, kā tad īsti darbojas ES struktūra. Neapšaubāmi daudz arī runājām par to, pie kādiem jautājumiem strādā Latvijas pārstāvji. Savukārt, man bija iespēja pārliecināties, ka cilvēki Latvijā ir gana zinoši gan par mūsu, proti, Latvijas deputātu, gan Eiropas Parlamenta darbu kopumā. Manuprāt, tā pieredze un kontakti, ko, viesojoties Briselē, ieguva cilvēki, viņiem lieti noderēs nākotnē, iegūstot nepieciešamo informāciju vai veidojot kopīgus projektus. Ir patiesi vērtīgi dzirdēt cilvēku viedokļus – tas iedvesmo un vienlaicīgi sniedz papildus izpratni par jomām, uz ko nepieciešams fokusēties turpmāk."

Vizītes laikā grupas dalībniekiem bija iespēja apmeklēt Eiropas Parlamentu un tikties ar Eiropas Parlamenta deputāti Inesei Vaideri. Tāpat, viņiem bija iespēja apskatīt ES galvaspilsētu Briseli un izbaudīt tās šarmu.