fbpx

27.09.2017

27. septembris pasaulē tiek atzīmēts kā Pasaules Tūrisma diena. Šajā dienā svarīgi atgādināt tūrisma nozares nozīmi pasaulē – gan raugoties no ekonomiskajiem aspektiem, gan garīgajiem, cilvēkiem ceļojot un iepazīstot citas kultūras un tradīcijas. Pēdējos gados Latvijas tūrisma nozarē mainījušās tendences - Latviju katru gadu apmeklē arvien vairāk dažādu Rietumu valstu tūristi, īpaši no Vācijas un Skandināvijas valstīm.

Arī Eiropas Savienība tūrismam pievērusi pastiprinātu uzmanību – no 2009. gada tai ir pašai savs tiesiskais regulējums. Tūrisma nozare patiesi ir nozīmīga sastāvdaļa savienības kopējā izaugsmē, sastādot 5% no ES kopējā IKP. Šogad, par godu Pasaules Tūrisma dienai, piedaloties Eiropas Parlamenta prezidentam Antonio Tajani, tiek rīkota augsta līmeņa konference, lai apspriestu veidus un iespējas kā tūrisma nozari padarīt konkurētspējīgāku, tāpat arī to, kā ar šīs nozares palīdzību ievērojami palielināt darba vietu skaitu.

Īpaši šodien nepieciešams domāt par to kā Eiropas valstis, tostarp Latviju, padarīt par vispopulārāko galamērķi ceļotājiem no visas pasaules. Mums patiesi ir daudz skaistu, apbrīnojamu dabas un kultūrvēsturisko vietu, kas neatstāj vienaldzīgu. #WorldTourismDay2017 #TourismEU

2017_tourism-conference_twitter-post_en