fbpx

07.12.2016

Šodien Eiropas Parlaments gala balsojumā pieņēma 2017. gada Eiropas Savienības (ES) budžetu, tādējādi noslēdzot ikgadējo budžeta pieņemšanas procedūru.

„Kaut arī pieņemtais budžets ir zināms kompromiss, esmu gandarīta, ka mums izdevās panākt līdzekļu palielinājumu Latvijai svarīgās jomās, piemēram, papildu 500 miljonus eiro Jauniešu nodarbinātības iniciatīvai, 200 miljonus eiro pētniecības, inovāciju un izglītības programmām, kā arī ārpuskārtas finansējumu 500 miljonu eiro apmērā piensaimniekiem un 100 milj eiro augļu un dārzeņu ražotājiem,” skaidro Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere (ETP grupa, Vienotība).

Papildu 200 miljoni eiro nākamgad tiks atvēlēti pētniecības, inovāciju un izglītības programmām, piemēram, Erasmus+, uzņēmējiem, tostarp MVU, kā arī Eiropas infrastruktūras projektiem. Tāpat papildu 500 miljoni eiro 2017. gada budžetā tiks rasti jauniešu nodarbinātības iniciatīvai.

„Papildu līdzekļi, ko esam atraduši 2017. gada budžetā, ir tikai īstermiņa risinājums pieaugošajām vajadzībām, tāpēc ir jāskatās plašākā kontekstā - gan uz visu esošo, gan nākamo plānošanas periodu. Turklāt, papildu līdzekļu palielināšana nedrīkst notikt uz  kohēzijas un lauksaimniecības rēķina,” skaidro deputāte.

Nākamā gada budžeta izdevumi sasniegs 157,9 miljardus, kas ir par 1.7% vairāk, salīdzinot ar 2016.gada budžetu. Gandrīz puse jeb 74,9 miljardi eiro nākamgad tiks atvēlēti izaugsmei, nodarbinātībai un konkurencei. Kopējais finansējums lauksaimniekiem paredzētajām programmām nākamgad sasniegs 42,6 miljardus eiro. Migrācijai un drošībai tiks atvēlēti gandrīz 6 miljardi eiro, kas ir par aptuveni 11,3 % vairāk nekā 2016. gadā. Savukārt, Eiropas Stratēģiskajam Investīciju fondam nākamgad tiks atvēlēti 2,7 miljardi, kas ir par 25% vairāk kā šogad.