fbpx

01.03.2016

Par veselībai kaitīgo transtaukskābju ierobežošanu

Eiropas Parlamentā tikko esam uzsākuši darbu pie vienotas Eiropas Savienības nostādnes izstrādes attiecībā uz pārtikas produktos sastopamajiem kaitīgajiem transtaukiem.

Latvija, starp citu, ir starp tām pāris ES valstīm, kuras vai jau ir ierobežojušas transtauku saturu produktos, vai tuvākajā laikā to plāno darīt. 2015. gada rudenī Ministru kabinets apstiprināja noteikumu projektu par kaitīgo transtauku pieļaujamā satura pār...tikas produktos ierobežošanu līdz 2% no kopējā tauku satura. Šādi noteikumi šobrīd Eiropā spēkā ir Dānijā, Austrijā un Ungārijā. Savukārt Latvija savu priekšlikumu iesniegusi saskaņošanai Eiropas Komisijai un varētu stāties spēkā no 2018. gada.

Nepiesātinātās taukskābes, iegūtas hidrogenējot jeb sacietinot augu eļļas, ir lēta izejviela, jo tām ir ievērojami garāks derīguma termiņš par augu eļļu, vēlamā forma un noturība pret karstumu. Bet tajā pat laikā tās nodara lielu kaitējumu cilvēka veselībai, paaugstinot „sliktā” holesterīna līmeni asinīs, un tādējādi palielinot sirds un asinsvadu slimību risku. Tās ik gadu prasa aptuveni 16 000 Latvijas iedzīvotāju dzīvību. Šīs, pirms aptuveni 100 gadiem ASV radītā mākslīgās taukvielas ierobežošana pārtikas produktos būs pozitīvs solis cilvēku veselības uzlabošanā. Piemēram Dānija, kur šie tauki ir aizliegto kopš 2003. gada, dažādos sirds veselības rādītājos ir viena no līderēm Eiropas Savienībā.

Pērnā gada nogalē Eiropas Komisija publicēja ziņojumu par transtaukskābēm, atzīstot, ka lai arī lielākā daļa Eiropā nopērkamo pārtikas produktu satur mazāk par 2 gramiem transtauku, tajā pat laikā veikalos ir pieejami, piemēram, cepumi, kuru saturā līdz pat 50% šo kaitīgo tauku. Īpaši riskam pārmērīgi patērēt šo kaitīgo piedevu ir cilvēki ar zemiem ienākumiem un jaunieši.

Veselības ministrijas noteikumi ir apsveicami! Bet, lai Latvijas iedzīvotāju veselība tiktu patiesi pasargāta, bet ražotāji neciestu zaudējumus, transtauku ierobežošanai jānotiek visā Eiropas Savienībā. Tikai tā patērētāji varēs būt droši, ka iegādātie importa pārtikas produkti nesatur kaitīgos transtaukus. Savukārt, lai mūsu ražotāji būtu spējīgi konkurēt vietējā un Eiropas tirgū, tiem nepieciešama pārliecība, ka noteikumi ir vienādi kā vietējiem ražojumiem, tā importa precēm.

Tādēļ darbā pie Eiropas Parlamenta pozīcijas, plānoju ieņemt stingru pozīciju, iestājoties par vienotiem saistošiem ES noteikumiem attiecībā uz pieļaujamo transtauku saturu pārtikas produktos.

Priecāšos par komentāriem un ieteikumiem, gan attiecībā uz šo, gan citiem jautājumiem.