fbpx

05.02.2016

Eiropas Parlamenta (EP) Budžeta komiteja (BUDG) un Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu (LIBE) komitejas deputāti no 8. līdz 11. februārim dosies vizītē uz Turciju, lai klātienē novērtētu bēgļu stāvokli. No Latvijas EP deputātiem delegācijas vizītē dosies Inese Vaidere (Eiropas Tautas partija / EPP), kura darbojas atbildīgajā EP Budžeta komitejā.

2015. gadā Eiropas Savienību (ES) ir sasnieguši vairāk nekā miljons migrantu un bēgļu, un lielākā daļa no viņiem devās cauri Turcijai, kas kļuvusi par vienu no aktīvākajiem bēgļu tranzīta ceļiem uz Eiropu. Pašlaik Turcijā atrodas vairāk nekā 2 miljoni bēgļu. Pērnā gada novembrī ES un Turcija vienojās rīcības plānu, lai ierobežotu migrantu plūsmu uz Eiropu. Savukārt ES piekrita piešķirt Turcijai 3 miljardu eiro finansējumu no ES un dalībvalstu budžetiem migrācijas problēmas risināšanai tās teritorijā.

Budžeta komitejas deputāti ar Turcijas amatpersonām pārrunās Eiropas pirms-pievienošanās fondu izlietojumu, kā arī apmeklēs bēgļu nometnes, lai novērtētu ES atbalsta pasākumu izmantošanu bēgļiem no Sīrijas un Irākas.

EP delegāciju vadīs Budžeta komitejas priekšsēdētājs Jean Arthuis (Eiropas Liberāļu un demokrātu apvienība / ALDE, Francija) un Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komitejas deputāte Sylvie Guillaume (Eiropas sociālistu un demokrātu progresīvā alianse /S&D, Francija). Viņi vāks faktus, lai novērtētu sadarbību starp Turciju un ES migrācijas krīzes kontekstā, Ankarā tiekoties ar ministriem, kas atbildīgi par migrācijas jautājumiem, kā arī ar Turcijas parlamenta un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem.

ES „Bēgļu atbalsta mehānisms Turcijai” tika izveidots 2015. gada 24. novembrī. Tas ir koordinācijas mehānisms ar mērķi palīdzēt Turcijai tikt galā ar bēgļu pieplūdumu. Plānots, ka 500 miljonus eiro finansēs no ES budžeta un 2,5 miljardus eiro no dalībvalstu iemaksām.