fbpx

21.01.2016

2016. gada 19. janvārī Eiropas Parlaments (EP) apstiprināja ziņojumu Par virzību uz digitālā vienotā tirgus aktu. EP deputāti uzsver, ka Eiropai nepieciešams digitālais vienotais tirgus, kas būtu balstīts uz kopīgiem Eiropas Savienības noteikumiem.

"Laikā, kad pasaulē samazinās ekonomiskās izaugsmes rādītāji un ražošanai ir tendence pārcelties prom no Eiropas, Latvijai jo vairāk jāizmanto esošie un jārod jauni resursi attīstības paātrināšanai. Mūsu valsts jau kādu laiku veidojas par līderi daudzās digitālās ekonomikas jomās. Tas ir lielisks resurss attīstībai. Uzskatu, ka šobrīd ir īstais laiks šo pieredzi un zināšanas izmantot, lai iekarotu Eiropas un pasaules tirgus," uzsver EP Iekšējā tirgus un patērētāju aizsardzības komitejas deputāte Inese Vaidere (ETP grupa, Vienotība).

Deputāte norāda, ka interneta vide kļūst par neatņemamu ikdienas saziņas sastāvdaļu, tiek veikti pirkumi un plānoti ceļojumi, inovācijas sniedz jaunas iespējas gan uzņēmējiem, gan ikdienas lietotājiem. "Nedrīkst piemirst, ka labāka digitālo tehnoloģiju izmantošana veicina iedzīvotāju piekļuvi informācijai, kultūrai, uzlabo nodarbinātības iespējas, kā arī piedāvā plašāku produktu un pakalpojumu izvēli," piebilst deputāte.

I.Vaidere ir pārliecināta, ka, "lai uzņēmējdarbība internetā jeb tā saucamā e-komercija attīstītos straujāk, būtiski ir veicināt iedzīvotāju uzticību tai - rūpējoties par personas datu aizsardzību un veidojot vienotus noteikumus uzņēmējiem un patērētājiem visā Eiropā".

"Lai to panāktu, ir jālikvidē vairāki šķēršļi, piemēram, ģeobloķēšana jeb interneta satura ierobežošana pēc klienta atrašanās vietas, kā arī jāstiprina patērētāju aizsardzība tiešsaistē," norāda I. Vaidere, piebilstot, ka šobrīd ne tikai atšķiras audiovizuālo materiālu pieejamība dažādās valstīs, bet arī, pērkot tiešsaistes digitālo saturu, piemēram, telefonu aplikācijas, pircēju tiesības nav aizsargātas.

Eiropas Komisija 2015. gada maijā pieņemtajā paziņojumā "Digitālā vienotā tirgus stratēģija Eiropai" ir apņēmusies līdz šī gada beigām Eiropas Parlamenta izvērtēšanai nodot 16 iniciatīvas Digitālā vienotā tirgus izveidei.