fbpx

19.06.2015

Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere (ETP grupa, "Vienotība") aicina Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu izmantot iespēju un Eiropas Savienības (ES) Padomes samitā jūnija beigās, kas noslēgs Latvijas prezidentūru ES Padomē, vērst Eiropas valstu vadītāju uzmanību uz nepieciešamību steidzīgi veidot krievu valodā raidošu TV kanālu Eiropas mērogā.

"Krievijas ietekme Baltijas valstīs, jo sevišķi, veidojot sabiedrisko domu caur plašsaziņas līdzekļiem, ir acīmredzama. Apmēram 34% Latvijas iedzīvotāju dzimtā valoda ir krievu valoda, un viņi regulāri skatās vairākus Krievijas valdības kontrolētus televīzijas kanālus, kas pārraida neobjektīvas ziņu reportāžas un nepieredzētu daudzumu maldinošas informācijas," uzsver I. Vaidere.

Deputāte uzskata, ka krīze Ukrainā ir skaidri parādījusi, ka plašsaziņas līdzekļi ir Krievijas uzbrūkošās ārpolitikas neatņemama sastāvdaļa, un tie popularizē uzskatu, ka Krievija var iejaukties citu valstu notiekošajos procesos. „Krievu valodā raidošam Eiropas līmeņa televīzijas kanālam vajadzētu piedāvāt krievvalodīgajiem skatītājiem kvalitatīvus raidījumus, saturiskas filmas un TV šovus, kā arī sniegt patiesu un uzticamu informāciju par notikumiem ES un citur pasaulē,” norāda Vaidere.

Tāpat Vaidere ir pārliecināta, ka šim TV kanālam jābūt Eiropas līmeņa projektam, kas tiktu finansēts no ES budžeta, jo "Latvijas valstij, pat sadarbībā ar Igauniju, nav līdzekļu, lai veidotu tādu TV kanālu, kas spētu piesaistīt krievvalodīgos skatītājus, tādēļ LTV trešā kanāla izveide Latvijā nebūtu atbalstāms projekts".

EP deputāte jau 2014. gadā vērsās pie Eiropas Komisāres tieslietu, pamattiesību un pilsonības jautājumos ar ierosinājumu veidot krieviski raidošu Eiropas televīzijas kanālu un šo jautājumu atkārtoti EK uzdeva arī šogad.

Jāpiebilst, ka 10.jūnijā Eiropas Parlaments apstiprināja rezolūciju par ES un Krievijas attiecībām, kurā aicina Komisiju nekavējoties atvēlēt pienācīgu finansējumu konkrētiem projektiem, lai pretdarbotos Krievijas propagandai un dezinformācijai ES un ārpus tās un sniegtu objektīvu informāciju sabiedrībai Austrumu partnervalstīs.