fbpx

20.03.2015

 

EP deputāte Vaidere uzsver lielāka atbalsta nepieciešamību pārmaiņām Ukrainā

Rīga, 20.marts, LETA.

Noslēdzoties Eiropas Parlamenta (EP) Budžeta komisijas deputātu vizītei Kijevā, secināts, ka ir nepieciešams lielāks atbalsts Ukrainai pārmaiņu īstenošanā, aģentūru LETA informēja Eiropas Tautas partiju grupas Latvijas preses un komunikācijas padomnieks Ģirts Salmgriezis.

Budžeta komisijas deputāte no Latvijas Inese Vaidere (V) norāda, ka, neskatoties uz 335 miljonu eiro piešķīrumu Ukrainai, ir nepieciešams darīt vairāk Ukrainas attīstības veicināšanai. Viņa uzskata, ka Ukrainai jāsniedz lielāks atbalsts gan ekonomiski, gan ari praktiski. Vaidere uzskata, ka ir jāuzlabo Ukrainas valsts administrācijas darbība, lai slāpētu Krievijas propagandu, kā arī jāstiprina Ukrainas aizsardzības spējas.

Vaidere ir aicinājusi augsto pārstāvi ārlietās un drošības politikas jautājamos Federiku Mogerīni un Eiropas Komisijas prezidentu Žanu Klodu Junkeru paplašināt to Krievijas amatpersonu loku, pret kurām tiek piemērotas sankcijas. Tāpat viņa izteikusi aicinājumu pārskatīt vīzu atvieglojuma režīmu ar Krieviju. "Ņemot vērā, ka 85% Krievijas pilsoņu atbalsta Kremļa ārpolitiku, uzskatu, ka nepieciešams ierobežot spēkā esošos vīzu atvieglojumus iebraukšanai Eiropas Savienībā," pauž deputāte.

Viesojoties Ukrainā, uzklausīts lūgums cīnīties ar Krievijas informatīvo karu - šādu lūgumu izteicis Ukrainas parlamenta vadītājs Volodimirs Groismans. Tāpēc Vaidere arī aicinājusi Eiropas Komisiju uzsākt reālu darbu pie neatkarīga krievu valodā raidoša Eiropas televīzijas kanāla izveides, lai mazinātu Kremļa propagandas ietekmi.