24.04.2014

LiepajasMuzejs

Šodien Inese Vaidere savas Liepājas vizītes ietvaros piedalās Liepājas muzeja organizētajā pasākumā – sarunā par "Tautu izpratni - skatu uz Eiropas mantojumu un vienotas Eiropas perspektīvu".

„Šobrīd, kad norises pie Latvijas sliekšņa raisa pārdomas par mūsu valsts drošību, īpašu nozīmi iegūst pagātnē pieņemtie lēmumi, kas to garantē. Latvija ir NATO dalībvalsts, Latvija ir pilntiesīga Eiropas Savienības locekle, esam spēcīgu alianšu lokā. Tas ir mūsu spēcīgākais drošības garants, un nu katram, kurš vēl šaubījies par to, vai iestāšanās ES bija lietderīga, jāmet šādas pārdomas pie malas,” ir pārliecināta Inese Vaidere.

Deputāte I.Vaidere Eiropas Parlamentā ir strādājusi pie tā, lai paātrinātu Krievijas agresija Ukrainā ierobežošanu, ieviešot mērķtiecīgas sankcijas, kā arī palielinot to apjomu, savukārt 15.aprīlī Vaidere  nosūtīja vēstuli NATO ģenerālsekretāram Andersam Fogam Rasmusenam un ASV aizsardzības sekretāram Čakam Hāgelam ar aicinājumu izvietot NATO militārās vienības Baltijas valstīs. Jāpiezīmē, ka  Latvijā plānots ierasties 150 ASV gaisa desanta brigādes karavīriem.

Ekonomikas zinātņu doktore, Latvijas Universitātes profesore Inese Vaidere, strādājot Eiropas Parlamenta Ārlietu komitejā, par sava darba svarīgāko tematu uzskata jaunās ES kaimiņpolitikas veidošanu, Austrumu partnerības jautājuma virzīšanu, kā arī patiesākas un ES kopējām interesēm un vērtībām atbilstošākas politikas veidošanu ar Krieviju.