15.01.2014

Misija Latvijai_gramata17.janvārī Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē notika Ineses Vaideres grāmatas "Misija Latvijai" atvēršanas svētki. Pasākumu vadīja Jānis Auzāns un Ēriks Hānbergs. Līdz šim Inese Vaidere ir izdevusi vairākas zinātniska rakstura grāmatas, bet "Misija Latvijai" ir pirmā viņas grāmata daiļliteratūras žanrā.

Pasākumu apmeklēja kupls viesu pulks, kuru vidū ne tikai sabiedrībā zināmi cilvēki, bet arī autores ģimene un tās skaistais mīlulis - kaķis Roberts - kurš ļoti labi iejutās Zelta zālē un starp viesiem. Zāli pieskandināja Gudenieku suitu dziedājums, kā arī Otaņķu etnogrāfiskā ansambļa sniegums - abus šos kolektīvus Ineses Vaidere iepazinusi, tiekoties ar Latvijas iedzīvotājiem šo gadu laikā.

Rakstnieks un publicists Ēriks Hānbergs, kurš pasākumā uzņēmās grāmatas krusttēva funkciju, Ineses Vaideres grāmatu vērtē četros aspektos. "Pirmkārt, tā ir ļoti enerģiska. Ar dažām epizodēm, it īpaši no bērnības, autore, varbūt pati to neapzinoties, raksturo savu enerģisko dabu. Ja cilvēks ir jau no bērnības tik rosīgs un simpātisks savās izpausmēs, tas nāk ārā arī šajā grāmatā. Un otrs, kas mani iepriecina ir, ka šī grāmata ir ļoti lakoniska, un ar dažām epizodēm tā spēj daudz pateikt. No tā izriet - grāmata ir ļoti trāpīga. Ceturtkārt - grāmata ir ļoti sirsnīga. Tik populāra un nozīmīga personība Latvijas un pasaules politikā spēj ar tik sirsnīgām, pat privātām un personiskām epizodēm, par sevi pastāstīt, nepārkāpjot to robežu, ko nedrīkst pārkāpt. Grāmata mani uzrunā. Pats galvenais, ka grāmatas intonācija ir kā uzsmaidīt sabiedrībai, un tāpēc arī sabiedrība atsmaida Inesei - kā personībai, kā politiķei; kā sievietei, kura spēj būt gan ikdienišķi sadzīviska, gan arī dāma šī vārda viskuplākajā un viscēlākajā nozīmē," grāmatu raksturo Ē. Hānbergs.

Grāmatu iespējams lasīt ŠEIT 
[slickr-flickr search=sets set=72157639970957394/]