fbpx

23.09.2013

Vērtējot svētdien Vācijā notikušo parlamenta vēlēšanu rezultātus, Eiropas Parlamenta Ārlietu komitejas locekle Inese Vaidere uzsver, ka Vācijas vēlētāji Angelai Merkelei ir snieguši spēcīgu mandātu arī turpmāk īstenot izsvērtu ekonomisko politiku. "Man ir liels prieks, ka Vāciju arī turpmāk vadīs Angela Merkele, kristīgo demokrātu partijai gūstot pārliecinošu vēlētāju atbalstu," saka Vaidere."Tik pārliecinoša Merkeles uzvara ir lieliskas ziņas Eiropai, jo īpaši eirozonas stabilitātei. Apņēmīgi veicot nepieciešamās reformas, Vācija Merkeles vadībā ir spējusi sasniegt ievērojamu labklājības līmeni, reizē nostiprinot savu konkurētspēju starptautiskā līmenī. Vācijas ekonomika šobrīd ir lieliskā formā, tās eksporta produkti konkurētspējīgi pasaulē, un bezdarba līmenis - 5,3% - ir otrs zemākais eirozonā aiz Austrijas," norāda deputāte.

"Vēlēšanu rezultāti ir nozīmīgi Latvijai, jo arī turpmāk varēsim rēķināties ar Vāciju kā stabilu partneri Eiropā, kas īsteno uz ilgtermiņa attīstību vērstu politiku. Vācija turpinās būt nozīmīgs atsvars tām Eiropas Savienības valstīm, kuru vadītāji īstermiņa apsvērumu vadīti gribētu īstenot nesabalansētu ekonomisku politiku. Merkeles pragmatiskums būs izšķirīgs turpmākās sarunās par tādiem eirozonas stabilitātei nozīmīgiem jautājumiem kā banku savienības izveide un papildus aizdevums Grieķijai," uzsver Vaidere.

"Neskatoties uz nelielo balsu skaitu, kas kristīgajiem demokrātiem pietrūka līdz absolūtam vairākumam, skaidrs, ka sarunas par valdības koalīciju nebūs vieglas, jo Merkelei būs jāvienojas ar kādu no kreisajām partijām," skaidro Vaidere. "Taču esmu pārliecināta, ka Vāciju arī turpmāk vadīs stabila, uzņēmīga un rīcībspējīga valdība."