fbpx

30.09.2013

Šodien, 30.septembrī, ES Mājā notiks svinīgā Eiropas Pilsoņu balvas pasniegšana Latvijas Lauku bibliotēku atbalsta biedrības vadītājai Birutai Eglītei. Eiropas Pilsoņu balvas kandidāti no Latvijas konkursam izvirzīja EP deputāte Inese Vaidere, atzīmējot, ka lauku bibliotēkas ir reģionu kultūras un izglītības centri, un Birutas Eglītes veiktā darba rezultāts novados ir nenovērtējams.

„Biruta Eglīte ir cilvēks, kurš prot iedvesmot un pārliecināt – tieši pateicoties viņas atsaucībai, neatlaidībai un optimismam Grāmatu svētki novados ir gaidīts pasākums, ik reiz ar plašu programmu, kurā katrs var atrast sev būtisko. Biedrība ir tas medijs, kurš skaidro novadu cilvēkiem Latvijā un Eiropā būtisko – dodot iespēju tikties ar lēmumpieņēmējiem un politikas veidotājiem, ļaujot informācijai no pirmavota tieši sasniegt mērķauditoriju,” par Birutas Eglītes darbu stāsta Inese Vaidere.

Latvijas Lauku bibliotēku atbalsta biedrība ir sens Ineses Vaideres sadarbības partneris. Novadu bibliotēku tīklā ir bez maksas nodotas vairākas ar deputātes atbalstu tapušās grāmatas – „55 idejas, kā uzsākt biznesu bez naudas”, Franka Gordona „Publicistika”, kā arī starptautiskās konferences rakstu krājums „Padomju Savienības nodarītie zaudējumi Baltijā”. Ik gadus labākie novadu bibliotekāri tiek aicināti viesoties Eiropas Parlamentā Briselē, iepazīstoties ar deputātes darbu un Eiropas Parlamenta nozīmi.

„Esmu gandarīta, ka arī šogad Eiropas Pilsoņa balva par izciliem sasniegumiem tiks pasniegta manis izvirzītam kandidātam. Manuprāt, pateicoties Birutai Eglītei novados aktīvāk sprēgā dzīvība, cilvēki vairāk uzzina par jautājumiem, kas skar viņu ikdienu, un iespējām, ko sniedz Eiropas Savienība,” pauž I.Vaidere.

Kā iepriekš ziņots, šodien, plkst. 12:00 ES Mājā tiks pasniegta Eiropas Pilsoņu balva, kuru šogad saņems Latvijas Lauku bibliotēku atbalsta biedrības vadītāja Biruta Eglīte.

Eiropas Pilsoņa balva ir ikgadējs Eiropas Parlamenta apbalvojums par izciliem sasniegumiem pilsoņiem, grupām vai apvienībām, kas ar savu darbību apliecinājuši nozīmīgu apņēmību veicināt dalībvalstu pilsoņu un iedzīvotāju savstarpējo sapratni un ciešāku integrāciju vai sekmēt pārrobežu vai starptautisko sadarbību Eiropas Savienībā.

Sirsnīgi sveicam Birutu Eglīti, iegūstot Eiropas Pilsoņu balvu, un novēlam novadu bibliotēkām arī turpmāk būt informācijas centriem un interešu izglītības virzītājiem Latvijas novados!