fbpx

28.08.2013

Atsaucoties uz Siguldas novada pašvaldības Izglītības pārvaldes aicinājumu, Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere šonedēļ viesojās Siguldā, kur piedalījās Siguldas novada pedagogu konferencē, kas notika Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”.

„Eiropa ir nevis tur, bet šeit - Latvijā,” uzrunājot klātesošos teica I.Vaidere, atgādinot, ka teju jau 10 gadus Eiropa ir daļa mūsu ikdienas un Latvija ir pilntiesīga Eiropas Savienības (ES) dalībniece.

„Drīzumā mūs sagaida vairāki zīmīgi notikumi Latvijas un ES dzīvē – pirmkārt, eiro ieviešana Latvijā jau pēc dažiem mēnešiem, pēc tam arī Latvijas prezidentūra ES Padomē 2015.gada pirmajā pusē, kas ir gan izaicinājums, gan iespēja pārējām dalībvalstīm pierādīt un parādīt, ka spējam pildīt savus pienākumus visaugstākajā līmenī,” informējot par ES aktualitātēm Latvijas kontekstā, atzīmēja I.Vaidere.

Savā uzrunā I.Vaidere pievērsās arī jautājumiem par ES daudzgadu budžeta pieņemšanas procesu, akcentējot Latvijai svarīgāko, skaidroja EP panākto banku sektora sakārtošanā, kā arī skāra citas aktuālas tēmas kā eirozonas stabilitāte, jauniešu nodarbinātība u.c..

Konferenci Siguldā apmeklēja ap 150 skolotāju. Siguldas novadā kopš 2010.gada par tradīciju kļuvusi kopā sanākšana pirms jaunā mācību gada sākuma, lai izrunātu aktualitātes izglītības jomā.

[slickr-flickr search=sets set=72157635286458560]