fbpx

26.07.2013

26. jūlijā, plkst.14, viesnīcā "Radi un draugi" notiks "Daugavas Vanagu" literāri zinātniskā konkursa Gunāra Astras piemiņai dalībnieku apbalvošana. Konkursa atbalstītāja un viena no žūrijas loceklēm Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere sagatavojusi balvu vienam no konkursantiem, pasniedzot uzaicinājumu viesoties Eiropas Parlamentā Briselē.

„Es vienmēr esmu apzinājusies, ka Gunārs Astra bija ārkārtīgi nozīmīgs cilvēks ceļā uz Latvijas neatkarības atgūšanu, viņa paveiktais pelna visdziļāko cieņu,” saka Inese Vaidere. „Šos nopelnus esmu centusies atzīmēt arī Eiropas Parlamentā, 2005.gadā izvirzot Gunāra Astras kandidatūru Saharova prēmijai par domas un vārda brīvību. Neraugoties uz to, ka Saharova balva Gunāram Astram netika piešķirta, par mūsu valstij tik svarīgo cilvēku ar nelokāmo pārliecību, stingro nostāju un nesatricināmo latviskumu varēju pastāstīt visiem saviem Eiropas kolēģiem.”

EP deputāte ir „Daugavas Vanagu” organizētā konkursa ilggadēja atbalstītāja. Konkurss rosina jauniešus padziļināti pētīt Gunāra Astras un viņa laikabiedru darbību un ieguldījumu Latvijas vēsturisko notikumu kontekstā. Deputāte ir gandarīta par jauniešu atsaucību un ieguldīto darbu konkursa norisē.