fbpx

11.07.2012

Brisele, 11.jūlijs. EP deputāte Inese Vaidere (Vienotība, ETP grupa) tikās ar Eiropas Parlamenta prezidentu Martinu Šulcu (S&D, Vācija), lai pārrunātu būtiskas Latvijas un Eiropas Savienības aktualitātes un politiskās norises - kohēzijas politikas nākotne, tiešie maksājumi lauksaimniekiem, vēstures, integrācijas un valodas jautājumi Latvijā.

„Tā kā 10.jūlijā kopā ar citiem Baltijas valstu deputātiem EP iesniedzām grozījumus, kuri paredz maksājumus mūsu zemniekiem pielīdzināt Rietumeiropas līmenim, tad uzskatīju, ka prezidenta atbalsts šeit būtu no svara,” uzsver Inese Vaidere. Deputāte informēja Šulcu arī par to, cik būtiski Latvijai ir līdz ar 2014-2020 kohēzijas politikas izmaiņām nezaudēt tik svarīgo līdzšinējo struktūrfondu atbalsta līmeni.

I.Vaidere arī atzīst, ka ir konstatējusi atsevišķu EP kolēģu centienus nepatiesas informācijas sniegšanā par norisēm Latvijā: „Ir svarīgi, lai EP prezidents uzzina par Latvijā patiesi notiekošo, jo nedrīkst pieļaut, ka dažu no Latvijas Eiropas Parlamentā ievēlēto deputātu izplatītā informācija maldina ārvalstu kolēģus par notikumiem mūsu valstī. Patiesas informācijas trūkumu bez ievērības atstāt nedrīkst, jo no tā ir atkarīgs, cik nopietni ES raudzīsies uz mūsu iekšpolitiku.” Vaidere informēja EP prezidentu par sagrozīto skaidrojumu attiecībā uz 16.martu, nepilsoņu stāvokli, kā arī izglītības un valodas situāciju Latvijā.

„Sarunas gaitā manīju, ka Šulca kungam bija radušies daži nepilnīgi priekšstati par politiskām niansēm un politisko realitāti mūsu valstī un varu teikt, ka ir gandarījums, ka šīs tikšanās laikā bija iespēja skaidrot šos būtiskos jautājumus, piemēram, kā Latvijā radās iniciatīva par valodas referendumu, kāda ir patiesā situācija vēstures interpretācijas un pilsonības jomās,” vēstī deputāte.

Pēc tikšanās Vaidere atzīmēja, ka Šulcs kopumā izprot Latvijas problēmas. Tikšanās laikā Martins Šulcs pauda uzskatu, ka daudzas lietas var risināt dialoga ceļā, veidojot savstarpēju izpratni. Plānoto trīsdesmit minūšu vietā saruna, kas notika vācu valodā, ieilga gandrīz stundu. Inese Vaidere Šulcam uzdāvināja filmas „Padomju stāsts” kopiju, kā arī sarunas izskaņā prezidents ierosināja turpināt informācijas apmaiņu jau rudenī.