fbpx

12.07.2012

Brisele, 12. jūlijs. Eiropas Parlamenta (EP) Cilvēktiesību apakškomitejā pēc EP deputātes Ineses Vaideres ierosinājuma šodien notiek konference “Finanšu un ekonomiskās krīzes ietekme uz cilvēktiesībām”. I.Vaidere ir EP ziņotāja par šo tematu, un deputāte uzsver, ka EP šādā kontekstā cilvēktiesības vēl ne reizi nav skatītas, tādēļ konference un tajā gūtās atziņas sniegs nozīmīgu ieguldījumu ziņojuma izstrādē.

“Domājot par ekonomikas atveseļošanu, starptautiskā sabiedrība nedrīkst aizmirst par tiem cilvēkiem, kas ir vissmagāk cietuši no krīzes. Daudzviet pasaulē ekonomisko, sociālo un politisko problēmu ietekmē ir apdraudēta cilvēka pamattiesību ievērošana,” uzskata I.Vaidere.

Deputāte skaidro, ka ekonomiskā krīze skar ne tikai ekonomiskās, sociālās un kultūras tiesības, piemēram, tiesības uz izglītību, veselības aprūpi vai pārtiku, bet arī pilsoniskās un politiskās tiesības. I.Vaidere uzsver, ka konferences un viņas gatavotā EP ziņojuma mērķis ir rast konkrētus risinājumus krīzes saasinātajām problēmām cilvēktiesību jomā.

Konferencē piedalīsies Apvienoto Nāciju Organizācijas īpašais ziņotājs par tiesībām uz pārtiku Olivjē de Šuters, Ekonomisko un sociālo tiesību centra direktors Ignacio Saizs (Spānija), kā arī augsta ranga pārstāvji no Eiropas Savienības Ārējās darbības dienesta un Eiropas Komisijas.