fbpx

07.06.2012

Rīga, 7.jūnijs. Par godu Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa vizītei Latvijā vakar notika oficiāla pieņemšana, kurā piedalījās arī Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere.

Pieņemšanas laikā Latvijas un Igaunijas prezidenti izteikuši līdzīgu skatījumu uz valstu savstarpējām attiecībām un norādījuši uz nepieciešamību veidot ciešāku turpmāko valstu sadarbību. Igaunijas prezidents savā uzrunā norādīja, ka mazām tautām piemīt tieksme vienmēr meklēt atšķirīgo, taču igauņi un latvieši ir tās divas tautas, starp kurām ir maz atšķirību, savukārt, ļoti daudz kopējā. Ilvess uzsvēra, ka, protams, neesam vienādi, bet tieši līdzību dēļ mums ir iespējas patiesi ciešai sadarbībai un valstu savienībai, kas jāizmanto pilnībā. Arī Latvijas prezidents A. Bērziņš atgādināja, ka Latvijai un Igaunijai ciešas saites ir bijušas jau kopš Livonijas laikiem, un piedāvāja jauno valstu sadarbības savienību dēvēt par “Jaunlivoniju”, tā apstiprinot vēsturisko sadarbības pieredzi.

Runājot par pasākumu un vizīti kopumā, I.Vaidere norāda: „Esmu ļoti gandarīta par šo vizīti, kas tuvinājusi mūsu tautas ciešākām saitēm. Mums jāspēj saskatīt mūsu kopīgās intereses, jāspēj tās aizsargāt un veicināt sadarbību starp Baltijas valstīm visās jomās. Ja agrāk Igaunija vairāk skatījās uz Ziemeļvalstu pusi, pēc šīs vizītes Igaunija ir atzinusi, ka tās pats tuvākais sadarbības partneris ir Latvija. Igaunijas prezidenta ierašanās Latvijā ar plašu pavadoņu pulku ļāvusi stiprināt saites vairākās jomās, tiekoties Igaunijas un Latvijas pārstāvjiem, uzņēmējiem.”

„Man ir patiess prieks, ka mans bijušais Eiropas Parlamenta kolēģis T.H.Ilvess pauž atziņas, kas iedvesmo ne tikai igauņu tautu, bet arī latviešus. Domāju, ka Ilvess ir kļuvis ne tikai par vispopulārāko ārvalstu politiķi Latvijā, bet šajās dienās par pazīstamāko politiķi Latvijā,” piebilst I.Vaidere.