fbpx

19.06.2012

Rīga, 18.jūnijs. Biedrības “Junior Achievement - Young Enterprise Latvija” organizētā konkursa “Gada labākais ekonomikā 2012″ mērķis ir veicināt sabiedrības ieinteresētību par jauniešu un skolotāju uzņēmību darboties ekonomikas un uzņēmējdarbības jomās, sekmējot skolā gūto zināšanu izmantošanu dzīvē. Šogad konkursa apbalvošanas ceremonija notika Rīgas pilī, kas simboliski apliecina, ka Valsts prezidentam rūp gan valsts ekonomika, gan izglītība un mūsu jaunatne.

Konkursa uzvarētājus sveica Valsts prezidents Andris Bērziņš un Eiropas Parlamenta deputāte, Latvijas Ekonomikas attīstības foruma prezidente Inese Vaidere. Prominentie sveicēji aicināja jauniešus ļoti mērķtiecīgi izvēlēties savu nākotnes profesiju un to studēt, lai varētu veiksmīgi strādāt kādā nozarē, nevis tikai mācīties mācīšanās dēļ.

Inese Vaidere uzskata, ka Izglītības un zinātnes ministrijai vajadzētu būt konkrētām darba tirgus prognozēm, lai nav tā, ka kāds ārvalstu investors šeit nevar attīstīt savu biznesu tādēļ, ka trūkst izglītota darbaspēka. “Valstij nevajag tikai juristus un ekonomistus, ir vajadzīgi arī tehniskie darbinieki un vidējā līmeņa speciālisti, jo jau šodien uzņēmēji saskaras ar darbaspēka trūkumu,” teica deputāte.

Labākos skolēnus un skolotājus sveica Valsts prezidents, visas “Gada labākā skolotāja 2012″ nominantes saņēma grāmatu “55 idejas, kā uzsākt biznesu bez naudas” un Ineses Vaideres uzaicinājumu iepazīties ar Eiropas Parlamenta darbu Briselē. Skolēni saņēma arī konkursa atbalstītāju piemiņas balvas. Par “Gada labāko skolotāju ekonomikā 2012″ atzina Garozas pamatskolas skolotāju Intu Balceri, par “Gada labāko skolēnu ekonomikā 2012″ - Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas skolnieku Aleksu Levšunovu. Savukārt par titula “Gada jaunais uzņēmējs 2012″ īpašnieci kļuva galda spēļu veidotāja un IK “KidCash” dibinātāja Zane Vasiļjeva.