fbpx

07.05.2012

Eiropas Parlamenta (EP) Ārlietu komitejas deputāte Inese Vaidere (ETP grupa, Vienotība):

„Šo vēlēšanu rezultāts rada bažas, ka vairums Francijas pilsoņi nav gatavi reformām, kas nostiprinātu un atjaunotu Francijas un visas Eiropas konkurētspēju. Līdz šim uzsāktās reformas Francijā liecināja par šādu vēlmi, tomēr Fransuā Olanda priekšvēlēšanu solījumi bijuši izteikti sociālistiski un, ja tiks īstenota solītā ekonomiskā politika, tad, iespējams, krīze Francijā var ieilgt vai kļūt pat vēl nopietnāka,” norāda Vaidere.

Deputāte uzskata, ka līdz šim Francija ir bijusi viens no Eiropas Savienības dzinējspēkiem, un tam tā būtu jāpaliek, lai gan turpmākā Francijas sadarbība ar konservatīvo Vācijas kancleri Angelu Merkeli var nebūt tik saskaņota un efektīva kā pēdējos gadus. Tomēr pastāv cerība, ka, kļūstot par valsts prezidentu, Olands atmetīs priekšvēlēšanu retoriku un nepārskatīs jau pieņemtos mehānismus, kas paredz gan taupības, gan arī attīstības pasākumus Francijā un Eiropas Savienībā kopumā.

„Ir ārkārtīgi svarīgi, lai Francija un Vācija spētu saglabāt savu vadošo lomu ES, jo bez šī tandēma, gan eiro liktenis, gan ES konkurētspēja varētu tikt apdraudēta,” uzsver Inese Vaidere.