fbpx

30.05.2012

LETA.LV

Brisele, 30.maijs. Šodien Eiropas Parlamenta (EP) Starptautiskās tirdzniecības komiteja atbalstīja divu nolīgumu slēgšanai ar Krieviju - nolīgumu attiecībā uz izvedmuitas ieviešanu vai palielināšanu izejvielu eksportam un nolīgumu par tarifu likmes kvotām koksnes eksportam.

Abi šie nolīgumi ir būtiski arī Latvijas uzņēmējiem, jo sakārtos procedūras starp Briseli un Maskavu šajos jautājumos, aģentūrai LETA sacīja ziņotāja par nolīgumiem EP deputāte Inese Vaidere (V).

Deputāte skaidroja, ka nolīgums par tarifu likmes kvotām koksnes eksportam ieviesīs skaidras procedūras starp ES dalībvalstīm un Krieviju. Kvotu apjoms ir augsts un apmierina Eiropas Savienības dalībvalstu vajadzības.

Vājāku vērtējumu deputāte deva nolīgumam par izvedmuitas ieviešanu vai palielināšanu izejvielu eksportam. Šis līgums neattiecas uz visiem izejmateriāliem, kā arī paredz, ka Krievija apņemas darīt visu iespējamo, lai neieviestu vai nepalielinātu izvedmuitu līgumā ietvertajām izejvielām. Turklāt paredzēts: ja Krievija uzskata par nepieciešamu tomēr celt izvedmuitas likmes šīm izejvielām, tad divus mēnešus iepriekš ir jāinformē Eiropas Komisija, lai vienotos par abpusēji pieņemamu risinājumu. Vienlaikus Vaidere uzsvēra, ka, neskatoties uz šīm nepilnībām, nolīgums tāpat vērtējams kā “solis uz priekšu”.

Gala vārds par abiem nolīgumiem jāsaka Eiropas Savienības Padomei.