fbpx

26.04.2012

Brisele, 25.aprīlis. Atsaucoties uz organizācijas „Beļģijas Jaunie Zinātnieki” uzaicinājumu, 25.aprīlī Latvijas jauno zinātnieku delegācija dosies uz Briseli, lai piedalītos starptautiskajā jauno zinātnieku EXPO. Delegācijas braucienu finansiāli atbalsta un uz pieņemšanu Eiropas Parlamentā ir uzaicinājusi Eiropas Parlamenta deputāte prof. Inese Vaidere.

„Jauniešu dalība dažādos starptautiskos pasākumos ir svarīga, lai ne tikai pierādītu sevi, bet arī tiktos ar citu valstu pārstāvjiem, paplašinot savu redzesloku. Tas ir ļoti nozīmīgi, jo inovatīvi risinājumi Latvijai ir vitāli nepieciešami,” uzsver Inese Vaidere.

Šajā pasākumā Latviju pārstāvēs Latvijas 35.skolēnu zinātniskās konferences laureātes – Baldones vidusskolas 12.klases skolniece Unda Kaļķe ar savu pētniecisko darbu astronomijā „Sarkano zvaigžņu meklēšana Kasiopejas (Cassiopeia) zvaigznājā” un Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas 12.klases skolniece Sandra Bruņeniece ar pētniecisko darbu fizikā „Aitu vilna kā perspektīvs siltumizolācijas materiāls”, kā arī Latvijas skolēnu zinātniski pētnieciskās darbības koordinatori un vadītāji, Valsts izglītības satura centra vadītāja vietniece Agra Bērziņa un vecākā referente Mudīte Kalniņa.

Šogad Beļģijas jauno zinātnieku EXPO ir uzaicināti piedalīties skolēni arī no Vācijas, Spānijas, Čehijas, Itālijas, Krievijas, Francijas, Luksemburgas, Meksikas, Slovēnijas, Zviedrijas, Honkongas un Kongo Demokrātiskās Republikas.