fbpx

07.03.2012

Rīgā, 5. martā noslēdzās jau ceturtais Latvijas skolu jaunatnes literārās jaunrades konkurss, kas veltīts Oskara Kalpaka piemiņai un kas šogad notiek Kalpaka 130. jubilejas gadā. Konkursa noslēgums tradicionāli noritēja Oskara Kalpaka Tautas daiļamatu pamatskolā . Arī šī gada konkursa patronese ir Eiroparlamenta deputāte Inese Vaidere, kura atbalstījusi konkursu arī iepriekšējos gadus. Šogad savu finansiālo atbalstu sniedza arī Daugavas Vanagu centrālā valde.

Konkursam tika iesūtīti 80 darbi no visas Latvijas, kā labākie tika atzīmēti 25 skolēnu darbi, no kuriem pieci ir kļuvuši par galvenās balvas ieguvējiem. Galvenās balvas šogad saņēma: Edīte Štrāla Rāvas pamatskolas 9.klases skolniece, Agnija Kārkliņa Cesvaines vidusskolas 11.klases skolniece, Dace Metēja Skrundas vidusskolas 12.klases skoniece, Ance Vilnīte O.Kalpaka TD pamatskolas 7.klases skolniece un Katrīna Blūma Gulbīšu vidusskolas 7.klases skolniece. Konkursa labāko darbu autori balvās par veiksmīgu startu literārās jaunrades konkursā saņēma atzinības rakstus un grāmatas. Konkursa patronese Inese Vaidere piecām laureātiem pasniedza īpašas balvas - ielūgumus pavasarī apmeklēt Eiropas Parlamentu Briselē.

„Man ir patiess prieks skatīties uz mazajiem skolēniem, kuriem ir šī milzīgā laime uzaugt neatkarīgā valstī, mūsu Latvijā un veidoties par brīvām personībām. Oskars Kalpaks neatlaidīgi cīnījās par šo sapni. Viņa drosmi un patriotismu mēs katrs varam mācīties vēl šodien, lai grūtos brīžos smeltos spēku un gaišumu,” savā uzrunā teica Inese Vaidere.

Konkursa darbus vērtēja un rezultātus apkopoja žūrijas komisija, filoloģe, uzņēmēja Sarmas Dreimane, profesore Ina Druviete, O.Kalpaka TD mākslas pamatskolas direktore Alla Štolcere, O.Kalpaka piemiņas fonda valdes loceklis Mārtiņš Stirāns, atvaļinātais admirālis, DVCV priekšsēdētājs Andrejs Mežmalis, „Latvijas Avīzes” projektu vadītāja Pārsla Mežciema, NVO „In Patria Credere” valdes priekšsēdētāja Silvija Kaugere, izdevniecības „Jumava” valdes priekšsēdētājs Juris Visockis, O.Kalpaka piemiņas fonda valdes locekle Kaiva Krastiņa un uzņēmējs Linards Počs.