fbpx

19.03.2012

Rīgā, 16. martā notika žurnāla „36,6°C” konkursa „Mana feldšerīte” noslēguma pasākums, kurā tika apbalvotas piecas labākās, atsaucīgākās un sirsnīgākās feldšerītes, par kurām sirsnīgas un skaistas vēstules bija iesūtījuši žurnāla lasītāji. Konkursa žūrija no 56 pieteiktajām feldšerītēm no visas Latvijas par laureātēm atzina Elgu Druseiku no Bauskas novada, Brunavas pagasta, Ludmilu Raciborsku no Ludzas novada, Pureņu pagasta, Ināru Malcenieci no Kocēnu novada, Vaidavas, Laimu Garklāvu no Smiltenes novada, Blomes pagasta un Natāliju Ivanovu no Jaunjelgavas novada, Daudzeses.

„Latvijas laukos bieži vien tieši feldšerīte ir vienīgā ikdienā reāli sasniedzamā medicīniskā palīdzība, tādēļ viņu atsaucība var būt izšķiroša gan cilvēka veselībai, gan dažkārt pat dzīvībai. Taču šīs sievietes ir ne tikai feldšeres jau gadiem ilgi, bet arī lieliskas mammas, saimnieces un aktīvi līdzdarbojas pagasta dzīvē – ir sabiedrības dvēseles. Mums jāprot sev apkārt saskatīt vairāk labā un skaistā, un sirsnība un neizsakāma pateicība par jūsu pašaizliedzīgo darbu un rūpēm par līdzcilvēkiem staroja no visām iesūtītajām vēstulēm,” uzrunā teica Inese Vaidere.

Eiropas Parlamenta deputāte Ineses Vaideres pasniedza laureātēm īpašo balvu - braucienu uz Eiropas Parlamentu Briselē 2012.gadā. Skaistāko vēstuļu autores balvās saņēma piemiņas blociņus un pildspalvas no Eiropas Parlamenta jaunu vēstuļu rakstīšanai.

Latvijas Avīzes sadarbībā ar Eiroparlamenta deputāti Inesi Vaideri izsludinātajā konkursā „Mana feldšerīte” ikvienam bija iespēja pieteikt savu feldšerīti kā sirsnīgāko, mīļāko un gādīgāko, dalīties stāstos par viņas labajiem darbiem un kopīgi pateikt „paldies!”