fbpx

05.03.2012

Eiropas Zinātņu un mākslu akadēmijas (European Academy of Siences and Arts)svinīgās plenārsēdes laikā Zalcburgā, Austrijā Eiropas Parlamenta deputāte, profesore Inese Vaidere kļuvusi par Akadēmijas īsteno locekli. Profesore Inese Vaidere kļuvusi par īsteno locekli sociālajās zinātnēs, tieslietās un ekonomikā.

“Eiropas Zinātņu un mākslu akadēmija apvieno savu profesiju izcilākos pārstāvjus, ne velti tās biedru vidū ir 28 Nobela prēmijas laureāti. Tapt ievēlētai šo izcilo akadēmiķu vidū - tas ir ārkārtīgi liels gods un paveiktā novērtējums. Apvienojot zinātnisko un politisko darbu, man ir izdevies zinātniskā pētījuma rezultātus īstenot Latvijā, izveidojot reģionālo politiku, taču šo atzinību uztveru arī kā avansu,” atzīst Inese Vaidere.

Eiropas Zinātņu un mākslu akadēmija ir starptautiska un starpdisciplināra organizācija, kuras pamatdarbība saistīta ar Eiropas jautājumiem. Tajā ir 1400 biedru, tajā skaitā Romas pāvests Benedikts XVI. No Latvijas šogad svinīgajā plenārsēdē par Akadēmijas biedriem kļuva arī Latvijas Universitātes rektors profesors Mārcis Auziņš, Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktors, profesors Ivars Kalviņš, Romas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs, operdziedātāja Elīna Garanča. Akadēmiķis Jānis Stradiņš īstenā locekļa statusā ievēlēts jau 1991.gadā un šogad plenārsēdē kļuva par Akadēmijas Goda senatoru.