fbpx

22.12.2011

Brisele, 22. decembris. Pēc Kazahstānas pilsētā Žanaezenā notikušā naftas kompāniju darbinieku streika, kas izvērtās plašos nemieros starp demonstrantiem un policiju, paņemot 14 cilvēku dzīvības un atstājot desmitiem ievainoto, Eiropas Palamenta Cilvēktiesību apakškomitejas koordinatore un Centrālāzijas delegācijas deputāte Inese Vaidere steidzami tikās ar Kazahstānas vēstnieku Eiropas Savienībā J. Utembajevu, lai paustu Eiropas Parlamenta nostāju un saņemtu sīkāku skaidrojumu par notikušo.

Tikšanās laikā I. Vaidere nodeva Kazahstānas prezidentam N. Nazarbajevam adresētu vēstuli, paužot gandarījumu par situācijas stabilizēšanos un vienlaikus aicinot uzsākt objektīvu un caurskatāmu notikušā izmeklēšanu, par tās gaitu informējot arī Eiropas Parlamentu.

„Pēdējo gadu laikā Kazahstāna ir piedzīvojusi pozitīvu attīstību, būtiski augusi ir arī tās loma un ietekme Centrālāzijas reģionā. Prezidentam N. Nazarbajevam adresētajā vēstulē uzsvēru Kazahstānas un Eiropas Savienības sadarbības nozīmi, norādot, ka tai ir jābūt vienlīdz stiprai gan ekonomikas un tirdzniecības, gan arī cilvēktiesību jautājumos. Esmu tādēļ uzsvērusi, ka ir svarīgi veikt skaidru un objektīvu notikušā izmeklēšanu un nodrošināt, ka cilvēktiesību un likuma pārkāpēji saņem atbilstošu sodu,” uzsver deputāte.