fbpx

28.11.2011

28. un 29.novembrī Lietuvas Parlamentā Viļņā norisinās starptautiska konference, kurā uzrunu „No kopīgas vēsturiskās atmiņas uz kopīgu identitāti” uzstājās arī Eiropas Parlamenta deputāte, Latvijas Okupācijas Izpētes Biedrības padomes priekšsēdētāja Inese Vaidere.
Konferences mērķis ir pulcēt dažādu valstu vēsturniekus, sociologus, lai diskutētu par Padomju režīma atstāto ietekmi uz bijušo Padomju Savienības valstu un to sabiedrību attīstību. Speciālistiem no dažādām valstīm konferencē tiek dota iespēja izzināt citu valstu pieredzi Padomju okupācijas laikā un pēc tās, kā arī kopā meklēt veidus, kā palielināt sabiedrības informētību par Eiropas totalitārisma vēsturi.


“Bez pagātnes atmiņas nav vēstures, bet bez pagātnes atmiņas nav arī nākotnes. Aizmirstot vakardienas kļūdas un noziegumus riskējam tās pieļaut nākotnē. Savā darbā Eiropas Parlamentā esmu īpaši strādājusi pie vienotas vēstures izpratnes veicināšanas Eiropā, jo kā nacistu tā Padomju režīmiem bija vienlīdzīgs kriminālais raksturs un tie abi ir nosodāmi. Ņemot vērā izaicinājumus, ar kuriem vēl šodien saskaramies Padomju okupācijas radīto seku dēļ, īpaša nozīme ir Eiropas vienotībai ne tikai kā ekonomiskai savienībai, bet arī kā kultūras un vēstures vienībai. Lai gan Rietumeiropas un Austrumeiropas vēsturiskā pieredze ir bijusi atšķirīga abās Dzelzs priekškara pusēs, šodien esam vienā Eiropā. Mums visiem ir kopīgas brīvības un demokrātijas vērtības,” savā uzrunā norādīja deputāte I.Vaidere.