fbpx

05.07.2011

Rīga, 29. jūnijā. Lai nezaudētu savu kultūrvēsturisko mantojumu, suiti savulaik veidojuši etnogrāfiskos ansambļus. Viens no tiem - Gudenieku suiti – pērn atzīmēja savu 45 gadu jubileju, dāvanu jubilejā no EP deputātes Ineses Vaideres izmantojot šogad.

Gudenieku suiti pēc I.Vaideres uzaicinājuma 28. un 29. jūnijā viesojās Briselē, apmeklējot Eiropas Parlamentu un apskatot Briseli. „Latviešu tradīciju saglabāšana un nacionālās identitātes kopšana ir izšķiroša brīdī, kad tautai jāparāda sava vienotība. Manuprāt, mērķis, kura vārdā līdzīgi domājošie un dziedošie novadu ļaudis apvienojas etnogrāfiskajos ansambļos, deju kopās, koros un ansambļos, ir viens – saglabāt latvisku mūsu valsti, nodot visu mūsu tradīciju skaistumu un daudzveidību tālāk nākamajām paaudzēm,” saka Inese Vaidere. „Gudenieku suiti kā jau kurzemnieki un īpaši jāsaka – kā jau suiti – ar asām mēlēm un možu garu prot īstajā brīdī uzmundrināt un iepriecināt, tāpēc esmu īpaši priecīga, ka varu sveikt viņus šajā jubilejā arī Briselē.”

Gudenieku suitu grupu papildināja arī krāšņākā Latvijas rota – „Latvijas Avīzes” organizētā konkursa „Sieviete Latvijai 2011” laureātes. EP deputāte šo konkursu atbalsta jau kopš 2006. gada, un arī šogad laureātes viesojas Eiropas Parlamentā, atsaucoties uz I.Vaideres ielūgumu.