fbpx

11.11.2010

11. novembrī Briselē Latvijas ārlietu ministra Ģirta Valda Kristovska demisijas pieprasījums nav izraisījis lielu rezonansi, telefonintervijā “Rietumu Radio” pauda EP deputāte Inese Vaidere (PS).

Vaidere šādu opozīcijas rīcību uzskata par nožēlojamu, ko ar prieku uztvers vienīgi austrumos no Latvijas, bet rietumos tas Latvijas tēlam nekaitēs.

“Nevaru apgalvot, ka demisijas pieprasījums ieguvis Briselē lielu atbalstu, jo lielākajai daļai Eiropas Parlamenta deputātu ir skaidrs, ka tas ir Saeimas vēlēšanu zaudētāju mēģinājums diskreditēt jauno valdību. Eiropas Parlamentā Kristovskis ir pazīstams, visi zina viņa uzskatus, un tie nekad nav bijuši tādi, kādus viņam mēģināja piedēvēt,” sacīja Vaidere.

Viņa uzskata, ka šo demisijas pieprasījumu ar prieku uztvers nevis Eiropā, kur izprot situāciju un kur ministri ir cienījami cilvēki, bet gan austrumos no Latvijas. Šāds, kā uzskata Vaidere, visticamāk, arī ir bijis opozīcijas mērķis. “Nedomāju, ka tas mūsu pašcieņai un ārpolitikai nāks pa labu,” piebilda politiķe.

Viņa uzskata, ka ir nožēlojami, ka opozīcijas partija, kura iepriekš izcēlusi savu nacionālo nostāju, mēģina diskreditēt savu ārlietu ministru jau pirmajās valdības darbības dienās. “Tas tikai liecina par to, kāda šī opozīcijas darbība būs turpmāk,” sacīja Vaidere.

EP deputāte uzskata, ka apvienības VL-TBLNNK neņemšana valdībā bija kļūda un ir palaista garām iespēja izveidot daudz stabilāku valdību. Vaidere noraida apgalvojumu, ka Eiropā šo apvienību uztver kā radikālu politisko spēku. Tā domājot dažu sociālistisko partiju pārstāvji, bet tas neesot vairākuma viedoklis. Politiķe norāda, ka Eiropā ir desmitiem labēji konservatīvo partiju ar līdzīgām programmām.