fbpx

19.06.2010

Šī gada 18. jūnijā Rīgā norisinājās 2. Vislatvijas sieviešu konference „Atvērtie apvāršņi – uzņēmējdarbība, pašapziņa, motivācija”. Konferenci organizēja Eiropas Parlamenta deputāte Prof. Inese Vaidere (ETP / PS) sadarbībā ar biedrību „Līdere” un Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīklu (LSOST).

Konferences ievadā uzrunu teica bijusī Latvijas prezidente, un Eiropas Savienības nākotnes (2020-2030) Pārdomu grupas viceprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, uzsverot latviešu sievietes spēcīgo raksturu un spējas, kas gadsimtu gaitā pierādījušas sevi kā latviešu tautas pastāvēšanas pamats. Ar uzrunām uzstājās arī Eiropas Parlamenta deputāte Prof. Inese Vaidere, biedrības „Līdere” Valdes priekšsēdētāja Aiva Vīksna, LSOST Valdes līdzpriekšsēdētājas un citi.

[slickr-flickr search=sets set=72157633308181213]

„Sievietes ir Latvijas spēks un sāls – tas slēpjas ne vien nereti daudzinātajā skaistumā, bet arī apņēmīgā rīcībā. Arī šogad – tāpat, kā pērn, organizējot pirmo šāda veida pasākumu - aicinājām uz konferenci sievietes no visiem Latvijas novadiem, pārstāvot gan nevalstiskās organizācijas, gan uzņēmumus, gan izglītības sfēru. Kopā ar spēcīgiem un zinošiem līdzorganizatoriem aicinājām sievietes piedalīties, ne tikai uzklausot viedokļus, bet galvenokārt paužot savu attieksmi. Domāju, ka šādā veidā varam panākt to, lai kopumā mums, sievietēm, dzīve kļūtu labāka, veidojot sakārtotāku vidi, kurā strādājam, dzīvojam un arī īstenojam savus sapņus un ieceres,” saka konferences idejas autore un organizatore Prof. Inese Vaidere.

Vislatvijas sieviešu konferences tradīcija tika iedibināta pagājušā gada 25. aprīlī, kad norisinājās pirmā šāda mēroga un nosaukuma konference. Pirmās Vislatvijas sieviešu konferences memorands pauda sieviešu skatījumu uz iespējām uzlabot valsts funkcionēšanu tās dažādos aspektos. Šī gada konferences mērķis ir sniegt ekonomiskās un politiskās sfēras raksturojumu, iezīmējot iespējamās pašattīstības ceļus ar Latvijā pieejamajiem zināšanu un finanšu resursiem, veicinot sieviešu aktīvāku iesaistīšanos valsts izaugsmes atbalstīšanā.

Konferences noslēguma dokuments –memorands – tiks sagatavots, balstoties uz konferencē paustajām atziņām, un iesniegts valdībai.