fbpx

06.05.2009

5. maijā notika šī EP sasaukuma Baltijas deputātu grupas (t.s. Baltijas intergupas) pēdējā sēde. Sēde tika veltīta Baltijas jūras stratēģijas ieviešanas jautājumiem.

Inese Vaidere Baltijas intergrupas viceprezidente: „Baltijas jūras stratēģija ir tapusi pateicoties mūsu grupas deputātu intensīvam darbam. Šāda stratēģija mūsu reģionam bija ļoti nepieciešama, līdzīgs ietvars jau vēsturiski ir izveidots Vidusjūras reģiona valstīm. Tagad, pēc tam, kad Baltijas stratēģijai ir izveidots arī ES budžeta postenis, ir jāpūlas, lai tā tiktu reāli īstenota. Stratēģija ļaus attīstīties gan infrastruktūrai, gan vietējām iniciatīvām, gan paaugstinās šī reģiona drošību (šīs sadaļas izveidē vislielākie nopelni ir deputātam Ģirtam Valdim Kristovskim). Stratēģijas aktivitātes ļaus labāk iesaistīt kopējos projektos arī mūsu kaimiņvalsti Krieviju. Stratēģijas īstenošana ir kopīgs uzdevums un kopīga atbildība – deputātu, Eiropas Komisijas, Eiropadomes, kā arī nacionālo valstu atbildība. Latvijai ir jābeidz iekšējie ķīviņi un aktīvi jāizmanto visas iespējas, ko sniedz dalība Baltijas stratēģijas īstenošanā.”


Baltijas intergrupas prezidents Kristofers Bīzlijs (Apvienotā Karaliste), kurš maija sākumā saņēma Trīszvaigžņu ordeni par īpašiem nopelniem Latvijas labā, sēdē paziņoja par to, ka nākamajās vēlēšanās nestartēs. Pateicoties Bīzlija kungam, Baltijas valstu problēmas ir saprastas, ir izdevies kopīgiem spēkiem arī iezīmēt ceļus to politiskai un ekonomiskai atjaunotnei.