fbpx

29.04.2009

Brisele, 28. aprīlī. Patlaban norisinās polemika par LTV redzamajām un radio atskaņotajām reklāmām, kurās Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere (UEN/Pilsoniskā savienība) aicina iepazīties ar par Eiroparlamenta darbu, norādot, ka kontaktinformācija atrodama viņas mājas lapā. Šī ir EP informatīva kampaņa, kura tiek finansēta no UEN politiskās grupas līdzekļiem, kuri šādam nolūkam ir paredzēti.

“Šādas kampaņas ir nepieciešamas, jo Latvijas sabiedrības informētības līmenis par Eiroparlamenta darbu ir katastrofāli zems,” uzsver Inese Vaidere. “Taču šajā institūcijā tiek pieņemti Latvijai un visiem mums būtiski lēmumi. Neraugoties uz to, gandrīz vai vienīgā informācija, kas regulāri parādās Latvijas plašsaziņas līdzekļos, ir jautājumi, kas attiecas uz EP deputātu algām, nevis par padarīto. Tādā veidā apzināti vai neapzināti tiek kultivēts viedoklis, ka darbs EP ir sanatorija, kur nekas nav jādara un vēl labi maksā.”

EP deputāte uzskata: “Šāda situācija ir jo īpaši nepatīkama tāpēc, ka, tuvojoties EP vēlēšanām, objektīvas informācijas trūkums var novest pie tā, ka Latviju EP pārstāvēs cilvēki kam izpratne par lojalitāti valstij ir, sacīsim, savdabīga. Piemēram, tās partijas, kuras skaidri pateikušas, ka EP ir vieta, kur cīnīties par krievvalodīgo un nepilsoņu tiesībām Latvijā, nevis par Latvijas valsts kopīgajām interesēm.”

Ineses Vaideres mājas lapa ir izveidota, lai aizpildītu konkrētas informācijas trūkumu par EP darbu, kāds diemžēl pastāv daudzos plašsaziņas līdzekļos, kā arī nodrošinātu iespēju Latvijas vēlētajiem jautāt un saņemt nepastarpinātas atbildes par visiem tiem jautājumiem, kuri saistīti ar darbu EP. Nevienā no reklāmām nav norādīts ne saraksts, ne arī tiek informēts par to, ka deputāte būtu kandidāte nākamajās vēlēšanās, līdz ar to šādu reklāmu par priekšvēlēšanu aģitāciju uzskatīt nav nekāda pamata. Lai šāds projekts saņemtu finansējumu no EP līdzekļiem, to rūpīgi pārbauda katras politiskās grupas ģenerālsekretārs, šajā gadījumā Frenks Barets (Īrija), un tikai ar viņa akceptu projekts ir īstenojams. Pastāv EP pieņemts noteikumu kopums, kas jāievēro ikvienam EP deputātam, kurš vēlas saņemt finansējumu kādam savam projektam. Ja kāds no punktiem nav ievērots, finansējums tiek atteikts. Sabiedrības informēšanas projekti tikuši finansēti arī citiem EP deputātiem, tajā skaitā Latvijas pārstāvjiem, un Vaidere uzskata, ka tā ir laba prakse, jo ļauj dažādos veidos uzturēt dialogu ar vēlētajiem.

“Polemiku izsaukušais paziņojums jeb baneris mājas lapā, kur redzams saraksta numurs, un kura atrašanās deputāta mājas lapā ir saprotama, no tās ir izņemts, lai nenovirzītu sabiedrības uzmanību no galvenā – EP darba atspoguļošanas,” uzsvēra eiroparlamentāriete.