fbpx

23.03.2009

2009. gada 20.martā plkst.13:00 Oskara Kalpaka tautas daiļamatu pamatskolā tika apbalvoti eseju konkursa “Ko mums šodien teiktu Oskars Kalpaks?” laureāti. Kopumā konkursam tika iesūtīti 128 darbi, no tiem 13 saņēma atzinību un dažādas balvas.

Īpašu prieku konkursa galveno balvu ieguvējiem sagādāja Eiropas Parlamenta deputātu Ģirta-Valda Kristovska un Ineses Vaideres sarūpētie braucieni uz Eiropas Parlamentu Briselē. Laureātu godā bija Aizkraukles vakara (maiņu) vidusskolas 11.klases skolniece Kristīne Platace, Talsu 2.vidusskolas 10.klases skolniece Sabīne Bunere, Mores pamatskolas 9.klases skolniece Laura Supe un I. Vaideres apbalvotais Jelgavas 4.vidusskolas 10.klases skolnieks Atis Kļaviņš. Pasākumu īpaši sirsnīgu vērta skolēnu priekšnesumi.

Uzrunājot konkursa laureātus, I. Vaidere uzsvēra: „Mūsdienās Eiropā daudz runā par vērtībām, bet dažbrīd pilsoņiem nav saprotams, par kādām. Tomēr tās vērtības, kuras visspilgtāk pārstāvēja O.Kalpaks – savas tautas mīlestība, drosme, pašaizliedzība, spēja upurēties taisnīguma vārdā – šīs īpašības ir aktuālas arī šodien, tāpēc ir ļoti svarīgi to atgādināt un šīs vērtības pieņemt par savējām”.

[slickr-flickr "[email protected]" tag="Kalpaks" thumbnail_size="small" type="gallery" size="large"]