fbpx

25.03.2009

Partija “Pilsoniskā savienība” (PS) 24. martā iesniegusi partijas sarakstu Centrālajā vēlēšanu komisijā Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, par saraksta pirmo numuru nosaucot PS priekšsēdētāju Sandru Kalnieti.

Saraksta augšgalā ar otro numuru startē līdzšinējā EP deputāte Inese Vaidere, ar trešo numuru - Saeimas deputāts Kārlis Šadurskis.

Ar ceturto numuru sarakstā startē politologs Pēteris Viņķelis, savukārt ar piekto un septīto numuru - Eiropas Komisijas darbinieki Tatjana Verjē un Pēteris Zilgalvis. Sestais sarakstā ir viens no Latvijas mežu nozares pārstāvjiem - SIA “Stora Enso mežs” nodaļas vadītājs Aigars Neimanis. Sarakstā iekļauti arī Andrejs Mežmalis (8.) un Aivars Sinka (10.), kas pārstāv tā dēvēto Rietumu latviešu daļu. Seši saraksta dalībnieki ir jaunie līderi - gados jauni cilvēki, kas jau spējuši demonstrēt augstu kapacitāti savā profesionālajā karjerā un lieliskas organizatora spējas un aktivitāti partijas iekšienē. Ar 9.numuru sarakstā iekļauts Jānis Karalis, ko uz EP vēlēšanām izvirzīja PS Bauskas nodaļa. 11. līdz 15.vietu sarakstā ieņem Inese Šubēvica, Rolands Irklis, Rūdolfs Kalvāns, Kristīne Bergmane (visus izvirzījusi Rīgas nodaļa) un Jānis Sijāts, ko izvirzījusi Cēsu nodaļa.

EP deputātu sarakstu PS veidoja no nodaļu izvirzītiem kandidātiem, kurus vēlāk vērtēja ranžēšanas komisija, apstiprināja valde, bet galīgo lēmumu par sarakstu pieņēma Novadu dome.