fbpx

10.03.2009

Šī gada 26.-27. februārī Gvatemalas galvaspilsētā Antigvā norisinājās Eiropas un Latīņamerikas Parlamentārajā asamblejas paplašinātā biroja sanāksme, kurā piedalījās arī asamblejas priekšsēdētāja vietniece Inese Vaidere. Sanāksmes laikā Inese Vaidere tikās ar Gvatemalas prezidentu Alvaro Kolomu Kabaljerosu (Alvaro Colom Caballeros), kā arī ar Gvatemalas Ārlietu ministra vietnieku Larsu Henriku Pira Perezu (Lars Henrik Pira Perez).

„Sanāksmes laikā ieguvām skatījumu arī uz Gvatemalas iespējām, kā arī, tiekoties ar augstākajām valsts amatpersonām, varējām apmainīties viedokļiem par turpmākās ES un Gvatemalas sadarbības attīstības virzieniem,” pēc sanāksmes iespaidos dalījās deputāte. „Šodien nedrīkst pārvērtēt fizisko attālumu kilometros vai jūdzēs. Modernās tehnoloģijas viegli uzveic laika un attāluma barjeras starp kontinentiem. Jāņem vērā, ka guvumi tikpat labi kā iespējamie draudi, ko sevī ietver Latīņamerikas reģions, ātrā laikā var nokļūt līdz Eiropas Savienībai un arī līdz mums.”

Biroja sēdes darba kārtībā tika izskatīti parlamentārās asamblejas sagatavošanas jautājumi, apspriesti kopīgie uzdevumi vides un klimata pārmaiņu, drošības, kā arī ES un Latīņamerikas valstu savstarpējās sadarbības jomās. Īpaša uzmanība tika veltīta brīvās tirdzniecības attīstības jautājumiem, liekot uzsvaru uz Latīņamerikas reģiona valstu iekļūšanas iespējām Eiropas tirgos.

GvatemalaGvatemalaGvatemala