fbpx

11.03.2009

Šī gada 6. martā ES Mājā Eiropas Parlamenta Informācijas birojs sadarbībā ar sieviešu resursu centru „Marta” organizēja diskusiju, kurā piedalījās dažādu jomu pārstāves: uzņēmējas, izglītības un mākslas jomu pārstāves, sievietes, kuras pašreiz velta visu laiku ģimenei un bērniem, arī politiķes citas sabiedriski aktīvas sievietes. Diskusijā dalībnieces centās atbildēt uz jautājumiem - kāpēc Latvijā neveidojas sieviešu savstarpēja atbalsta sistēma, kāpēc vietās un situācijās, kurās sievietes sniedz palīdzību, viņas baidās to nosaukt par solidaritāti? Vai Latvijas krīzes situācijā sieviete viena otrai ir konkurente jeb atbalsta persona?

Diskusijas dalībnieces mēģināja rast risinājumus jaunu un spēcīgu atbalsta sistēmu veidošanai, analizējot pieejamos instrumentus un spriežot par pasākumiem, kas varētu veicināt šādas atbalsta sistēmas rašanos.

„Uzskatu, ka ikkatrai sievietei ir jābūt izvēles iespējai – vai nodarboties ar profesionālo attīstību vai veltīt savu pamatlaiku ģimenes vērtību stiprināšanai, vai arī rast laiku, iespējas un spēku apvienot šos abus virzienus labākajā iespējamajā veidā,” pauda diskusijas dalībniece Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere. „Sievietēm, kuras izvēlas rūpēties par ģimeni un saimes labklājību, ir jānodrošina pietiekams sociālais atbalsts, tomēr vienlaikus gribētu mudināt sievietes veltīt laiku arī sev, savai izaugsmei, lai ģimenes māte būtu laba padomdevēja un tad, kad bērni izauguši, būtu iespēja veidot arī patstāvīgu profesionālo dzīvi.”

Sieviešu resursu centrs