fbpx

10.03.2009

2009. gada 5. martā Lielbritānijas Konservatīvo partijas rīkotajā konferencē „Veidojot demokrātisku Eiropu” piedalīties tika aicināta partija „Pilsoniskā Savienība”. Partiju Londonā pārstāvēja Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere un Eiropas Komisijas nodaļas vadītājs Pēteris Zilgalvis.

Konferences laikā tika skatīti jautājumi par demokrātisko ideālu izaugsmi nākotnes Eiropā un Lisabonas līguma nozīmi šajā aspektā, diskusijās tika rasta kopīga izpratne par nepieciešamību pastiprināt četras iekšējā tirgus brīvības, ieviest īsto iekšējo tirgu enerģētikai, stiprināt solidaritāti enerģētikas jautājumos dalībvalstu starpā un veidot kopīgu Eiropas Savienības ārpolitiku attiecībā uz Krieviju.

Diskusijās piedalījās arī citi parlamentārieši no desmit dažādām Eiropas valstīm. Tika diskutēts arī par iespējamo partiju sadarbību nākošajā Eiropas Parlamenta sasaukumā. Sarunas turpināsies Prāgā arī ar citu ES dalībvalstu labēji centriskajām partijām.

Pēc konferences EP deputāte Inese Vaidere un Pēteris Zilgalvis tikās ar Lielbritānijas Ēnu kabineta Ārlietu ministru Viljamu Heigu (William Hague) un Eiropas lietu ministru Marku Fransuā (Mark Francois). Sarunā tika apspriests abu partiju iespējamais ieguldījums Eiropas ekonomikas atveseļošanas procesā, kā arī atsevišķi politiski jautājumi.

LondonaLondona