fbpx

06.02.2009

Piektdien, 2009. gada 6. februārī Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere piedalījās Eiropas Parlamenta informācijas biroja Latvijā rīkotajā reģionālo pilsoņu forumā „Zemgale – Eiropas reģiona nākotne” Jelgavā un Tukumā.

Forumam mērķis ir sekmēt sabiedrības līdzdalību lēmumu pieņemšanā, iesaistot kopīgā diskusijā Eiropas Parlamenta deputātus, pašvaldību un nevalstisko organizāciju pārstāvjus, uzņēmējus, kultūras pārstāvjus, jauniešus, kā arī plašāku sabiedrību. Forumā diskutējamie jautājumi:

• Kā Eiropas Savienība var palīdzēt Jelgavas un Tukuma attīstībai
ekonomiskās krīzes apstākļos?
• Politiskās un ekonomiskās tendences Zemgales reģionā un Eiropā.
• Eiropas Savienības finansējums izglītībai un zinātnei.

Reģionālo pilsoņu forumā, kas plkst. 13.00-14.30 notika Jelgavā Latvijas Lauksaimniecības Universitātē (LLU), piedalījās arī LLU zinātņu prorektors Pēteris Rivža, Eiropas Parlamenta deputāti Valdis Dombrovskis, Ģirts Valdis Kristovskis un Roberts Zīle, Eiropas Parlamenta deputāta Georga Andrejeva palīgs Gundars Romanovskis, kā arī LLU Sociālo zinātņu fakultātes un Studentu pašpārvaldes pārstāvji.

Tukumā reģionālajā pilsoņu forumā plkst. 17.00-19.00 Tukuma pilsētas Kultūras namā, piedalījās arī Tukuma pilsētas domes priekšsēdētājs Juris Šulcs, Eiropas Parlamenta deputāti Valdis Dombrovskis, Ģirts Valdis Kristovskis un Guntars Krasts, laikraksta „Neatkarīgās Tukuma Ziņas” galvenā redaktore Ivonna Plaude un Eiropas Kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš.