fbpx

21.01.2009

DIENA.LV

Skaidri saprazdami tautas attieksmi pret Tautas partiju un Segliņa “darbību” nemieru novēršanā, TP ierosinājusi nekavējoties atlaist Saeimu.

Tēvzemiešu līderis Zīle, piebalsojot, nācis klajā ar tikpat ģeniālu ierosinājumu – rīkot visas trīs vēlēšanas  - Eiropas Parlamenta, Saeimas un pašvaldību - vienā laikā.

Ko tas nozīmē? Skaidrs, ka šim ierosinājumam ir tikai un vienīgi, kā mēdz teikt, pragmatiski mērķi. Ja tā notiks - atlikušo laiku, līdz 6. jūnijam, valstī īsti nedarbosies neviens varas līmenis, visi politiķi gatavosies vēlēšanām. Lielos vilcienos runājot - vispārējs haoss valstī. Priekšvēlēšanu cīņu paēnā  slēpjoties, kāds mierīgi varēs ķerties pie 7,5 miljardu eiro izlaupīšanas. Iespējams, ka tas arī ir šo bezatbildīgo paziņojumu galvenais mērķis.

Turklāt, ja reizē jāizvēlas deputāti trijiem līmeņiem, reti kurš pilsonis spēs patiesi noorientēties piedāvājumā, un tas, savukārt, izdevīgi tiem, kuriem normālas izvēles gadījumā vairs nekādu cerību nebūtu.

To, ka šī Saeima ir jāatlaiž, cilvēki principā jau ir pateikuši, bet tas jādara tad, kad, kā to paredz Satversme, ir noticis referendums. Tautai ir tiesības lemt un paust savu gribu ne tikai mītiņos. TP Muižnieces kundze kaunina - būšot dārgi! Bet demokrātija, salīdzinot ar diktatūru, IR dārga. Turklāt Saeimas velēšanas drīkst rīkot tikai tad, kad darbojas vismaz pilsoņu ievēlēta vietējā vara, ir pārstrādāta vēlēšanu sistēma.