fbpx

29.01.2009

DIENA.LV

Uzreiz pateikšu, ka tā lieta, par ko rakstu, nav pati svarīgākā. Ir zemnieki, kuriem piena cenu samazināšanās dēļ ir apdraudēta eksistence, ir slimi bērni, veci cilvēki, kuri nevar iegādāties zāles, ir cilvēki, kuriem jābaiļojas par dienišķo maizi. Tas tiešām tā ir, tas skar dziļi. Tomēr šoreiz par citu.

Nu jau labu laiku cilvēki, ar kuriem nākas tikties, uztic man kādu savu rūpi – ir zudis viņu ikvakara nelielais prieks. Kā zināms, līdzekļu trūkuma dēļ ir pārtraukta iemīļotā latviešu seriāla „Neprāta cena” uzņemšana. Protams, žēl, ka TV vadība ir izdarījusi šādu izvēli līdzekļu taupīšanai, tomēr saprotu arī, ka tā bija sāpīga izvēle.

Depresijas laikā ir vajadzīgas ne tikai oskarotas filmas. Cilvēkiem nepieciešama arī izklaide, kuras laikā kaut uz pusstundu var aizmirst par nebūšanām un dzīves grūtībām. Zinu daudzus stāstus, kad gan vienkārši, gan arī ļoti izglītoti cilvēki pērnruden vakaros steidzās uz māju, lai pirms „Panorāmas” astoņos ģimenes lokā sekotu sava iemīļotā seriāla varoņiem. Kā liecina TV statistika, tādu ir bijis vairāki simti tūkstošu. Man ir teikuši – tas ir palīdzējis aizmirst dienas satraukumus. Var jau, protams, snobiski teikt, ka tā nav „augstā māksla”. Tomēr cilvēkiem atslodzei, īpaši tagad, ļoti vajadzīga.

Filmas veidotāji ir saukuši palīgā Latvijas sabiedrību, aicinot ziedot, lai varētu turpināt seriāla uzņemšanu. Līdz 1.februārim jāsavāc 160 000 latu. Protams, tas nav dzīvības jautājums, tomēr ļoti gribētos, lai arī tiem, kam šī vienkāršā izklaide bija viena no nedaudzajām, prieks turpinātos.

Atgādināšu, ka ziedojumus var pārskaitīt uz kontu “Kino attīstības veicināšanas fonds” Latvijas Hipotēku un zemes bankā, konta nr.: LV30LHZB1000105211001, Fonda reģ. nr.: 40008087303, vai zvanot pa ziedojumu tālruni 90006285.

Mans lūgums ir adresēts tiem, kuri šobrīd ziedot var atļauties. Vakar nosūtīju aicinājumus uzņēmēju asociācijām, jo galu galā seriāls ir lielisks Latvijas produkts, kurš veiksmīgas rīcības rezultātā var kļūt arī par labu Latvijas eksporta preci. Seriāla intriga ir saistoša, tajā darbojas lielisks aktieru ansamblis. Ja veidošanā būs ilgs pārtraukums, ir risks, ka kāda no šīm kvalitātēm var zust.

Lai nu man piedod tie, kuri pamatoti domā, ka šobrīd ir daudz svarīgākas lietas, par ko domāt vai uz ko aicināt. Bet, tā kā situācija pašreiz ir tāda, kāda tā ir, varbūt tomēr varam sniegt savu artavu, līdz pienāk labāki laiki un atrodas līdzekļi TV budžetā.

Latvieši ir atsaucīgi. To pierādīja ziedojums slimajiem bērniem pērnā gada nogalē, kad iznākums pārspēja visas cerības. Varbūt arī šoreiz turīgākie, kuriem pieejamas citas izklaides un šo seriālu pat nav redzējuši, palīdzēs tiem, kam tas ir bijis viens no pavisam nedaudzajiem priekiem.