fbpx

23.01.2009

Nupat š.g. 23. janvārī mājīgā atmosfērā Rīgā Lielajā Ģildē kopā sanāca visi tie, kuri 2008. gadā pēc Prof. Ineses Vaideres („Pilsoniskā savienība”) ielūguma viesojušies deputātes darbavietā - Eiropas Parlamentā Briselē.

23012009-018-copyUzrunājot viesus, I.Vaidere atzina, ka „valstī, kurā vienuviet var sapulcēties tik daudz jauku, enerģijas pilnu un radošu un cilvēku, krīze nav bīstama”. Vakars tika veltīts kopīgām atmiņām, skatoties bildes, kopīgam priekam, dziedot dažādas latviešu dziesmas, un kopīgai omulībai, satiekoties ar tiem, kuri reizēm, kaut no blakus novada nākuši, iepazinušies Briselē.

Šādi kopā sanākšanas pasākumi deputātei ar viesiem notiek katru gadu – un ar katru gadu arvien plašākam cilvēku lokam. Ik gadu katrs Eiropas Parlamenta deputāts pie sevis var uzaicināt 100 ciemiņus. Pērn šis viesu skaits bijis par pusi lielāks, atbalstot „Latvijas Avīzes” konkursu „Sieviete Latvijai” un Latvijas Pašvaldību savienības konkursu „Sakoptākais Latvijas pagasts”, kā arī organizējot Dziesmu un Deju svētku svinēšanu Eiropas Parlamentā. Bieži pēc ciemošanās Briselē starp grupu cilvēkiem un I.Vaideri nodibinājusies draudzība, sirsnīgas attiecības, kas atkal pasākumā atdzima jaunā kvalitātē.

briseles_viesi_001briseles_viesi_002briseles_viesi_003
Pagājušajā gadā Briseli apmeklējušas veselas 7 grupas, kopā aptuveni 160 viesi: gan pārstāvji no Latvijas Nacionālo kareivju biedrības, Latvijas Nacionālo partizānu apvienības un Latvijas Virsnieku apvienības, gan Represēto biedrību pārstāvji, gan arī Latvijas visradošākās sievietes, Dailes teātra aktieri un latviešu mūziķi, gan dažādu skolēnu un studentu konkursu uzvarētāji un žurnālisti no visiem Latvijas reģioniem.